Sasa Obradovic: “Yeni Nesil Oyuncuların Alayı Egoist”

Sasa Obradovic: “Yeni Nesil Oyuncuların Alayı Egoist”

AS Monaco koçu Sasa Obradovic, ülkesinin basınına dikkat çekici açıklamalar yaptı.

Şu sıralar AS Monaco’daki ikinci sezonunu geçiren koç Sasa Obradovic, takımıyla birbirinden önemli başarılar yakalamayı sürdürüyor. Geçtiğimiz yıl Monaco’yu tarihinin ilk EuroLeague sezonunda Play-off’lara taşıyan koç Obradovic, bu sezon ise takımıyla EuroLeague üçüncülüğünü elde etti.

Final Four’un ardından Sasa Obradovic, ülkesi Sırbistan’da yayın yapan Nova Sport isimli televizyon kanalına konuk oldu.

Final Four’un ardından Monaco Prensi’yle görüştüğünü söyleyen Obradovic, elde edilen başarının önemini vurguladı:

Açıkçası şu sıralar kariyerimin en güzel dönemini geçiriyorum. Bunu sadece takım olarak elde ettiğimiz başarılardan dolayı değil, Monaco’daki ortamdan dolayı da söylüyorum. Monaco’da basketbola yönelik ilgi, tarihte hiç olmadığı kadar artmış durumda. Final Four’un ardından Monaco Prensi Prens Albert’la görüştüm, bana “Eğer biri sezon başında gelip EuroLeague’i üçüncü bitireceksiniz deseydi buna kahkahalarla gülerdim” dedi. Takım olarak başardığımız işin ne kadar büyük olduğu ortada.

Evet, çok sayıda taraftarımızın olmadığı doğru ama henüz EuroLeague’deki ikinci yılımızda Avrupa’nın birçok köklü kulübünün hayal ettiği başarıları elde ettik. Bu sezon Partizan, Zalgiris ve biz, EuroLeague’deki rekabet seviyesini arttırdık. Gelecek sezon işimiz çok daha zor olacak çünkü Anadolu Efes, Panathinaikos ve Olimpia Milano gibi kulüpler, bir önceki sezona kıyasla çok daha hırslı olacaklar.”

Ayrıca yeni nesil oyuncularla eski nesil oyuncuları kıyaslayan Sasa Obradovic, dikkat çekici ifadeler kullandı:

“Ben antrenörlüğe ilk başladığım zaman her şey çok farklıydı. Artık jenerasyon değişti, yeni jenerasyon oyuncularla eski jenerasyon oyuncular arasında çok büyük farklılıklar var. Yeni nesil oyuncuların alayı egoist! Bir koç olarak takımınızda çok fazla egoist oyuncu istemezsiniz ama bu oyuncular, genellikle üst düzey yetenek seviyeleriyle farkı yaratan isimler oluyorlar. Bu nedenle takım içerisinde doğru dengeyi kurmanız lazım. Ben koç olarak bu dengeyi sağlamak konusunda iyi bir iş yaptığımı düşünüyorum, zaten böyle olmasaydı başarılı olamazdık.”

 

 

 

EUROHOOPS