Nemanja Bjelica ve Marko Guduric gündemi değerlendirdi

Fenerbahçe Beko’nun yıldızları Nemanja Bjelica ve Marko Guduric, takıma dair özel açıklamalarda bulundular.

Turkish Airlines EuroLeague’de mücadele eden temsilcimiz Fenerbahçe Beko, geçtiğimiz yaz döneminde iddialı hamleler yaparak tekrardan zirveyi hedeflediğini göstermişti.

Bu hamlelerden biri, diğerlerine göre taraftarlar için çok daha tanıdık bir isimdi. Yedi yıl önce takımın yaptığı ilk Final Four’da büyük rol oynayan Nemanja Bjelica, sarı-lacivertli kulübe geri dönmüştü.

Bu durumdan en çok mutluluk duyan isimlerden biri de tabii ki Marko Guduric oldu. Aynı ülkenin vatandaşı olduğu yıldız oyuncu, Guduric‘in sözleriyle “Saha dışında kendi dilimi konuşabileceğim bir Sırp daha var. Bu her zaman güzeldir.” etkisini yaratıyor.

EuroLeague’in özel içeriğinde bir araya gelen bu ikili; geçmiş ve gelecek arzuları hakkında kısa ve kaliteli bir sohbet gerçekleştirdi. Bjelica’nın “Yedi yılın ardından aynı takıma geri döndüğüm için çok heyecanlıyım.”  sözlerine Guduric “Gitmeden önce MVP’ydin, NBA şampiyonu olarak dönüyorsun. Nasıl ama? Biz de heyecanlıyız.” diyerek karşılık verdi.

Bjelica ise henüz yaşadığı sakatlıktan dolayı ikinci Fenerbahçe Beko döneminde sahne alamadı. Yıldız oyuncu, yine de döndükten sonra hiç ayrılmamış gibi hissettiğini aktardı:

 

 

“Göreceğiz. EuroLeague’de yedi sezon oynamadım. Biraz zaman alacaktır. Tekrardan uyum sağlamam gerekiyor. Yedi yıl önce buradan ayrıldım ve ayrılırken bir gün geri döneceğimi söyledim. Şimdi ise hiç ayrılmamış gibi hissediyorum. Tekrar burada olduğum için çok mutluyum. Buradaki insanlar bir nebze bize benziyor. Gerçekten çok sadıklar ve sizi seviyorlar. Asla unutmuyorlar.”

Peki ya bu iki oyuncu boş zamanlarında ne yapmayı seviyor? Onu da Guduric açıkladı:

Son olarak Bjelica, geleceğe yönelik pozitif düşüncelerle içeriği noktaladı:

“Buraya dönüş sebebim de buydu. Bu hissiyatı, salonda taraftarların yaratttığı bu atmosferi özlüyordum. Sağlıklı kaldığımız sürece ve takım olduğumuz sürece harika bir koçumuz da var, bütün parçaları bir araya getirebiliriz. Umarım gelecek bizim için parlak olur.”