Grimau “Tecrübesiz Değilim, Barcelona’yi Çok İyi Biliyorum”

Grimau “Tecrübesiz Değilim, Barcelona’yi Çok İyi Biliyorum”

Barcelona’da dün epey sıcak saatler yaşandı. Beklenmedik şekilde koç Sarunas Jasikevicius’la yeni sözleşme konusunda anlaşamayan Barça, takımın başına genç takım antrenörü Roger Grimau’yu getirdi.

Katalan deviyle 2 yıllık sözleşme imzalayan 44 yaşındaki Grimau, kulüp televizyonu Barça TV’ye açıklamalarda bulundu.

Kendisini tecrübesiz bir koç olarak görmediğini söyleyen Grimau, Barcelona’yı çok iyi tanıdığını söyledi:

“Tecrübesiz değilim, Temmuz ayında 45 yaşında olacağım. Oyunculuk kariyerimin çok büyük bölümünü Barcelona’da geçirdim, antrenörlüğe ilk olarak Barcelona’da adım attım. Çok uzun zamandır bu kulübün içerisindeyim, taraftarların beklentilerini iyi biliyorum. Barcelona’daki başantrenörlük serüvenimin çok iyi ilerleyeceğine eminim, başta Juan Carlos Navarro olmak üzere (GM) herkes bana çok destek oluyor.

Yeni görevim için hem çok heyecanlıyım, hem de çok mutluyum. Görevde kalmaya devam ettiğim sürece kendimi tamamen bu işe adayacağım, basketbol antrenörlüğü yapmayı çok seviyorum. Benim için antrenörlük profesyonel bir iş gibi değil, bu işi yaparken çok eğleniyorum. Basketbol sahasında kendimi çok mutlu hissediyorum, bir süredir A takım düzeyinde başantrenörlüğe adım atmayı hedefliyordum. Barcelona’da işlerin benim için yolunda gideceğine eminim.”

Oyunculuk kariyerinde 2003 ve 2011 yılları arasında Barcelona formasını giyen Roger Grimau, antrenörlük kariyerinde ilk kez A takım düzeyinde koçluk yapacak.

 

 

 

EUROHOOPS