Fenerbahçe Opet, Aydın BŞB’ye Set Vermedi

Fenerbahçe Opet, Aydın BŞB’ye Set Vermedi

Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı, Vodafone Sultanlar Ligi’nde 2023-2024 sezonunun ilk hafta maçında Aydın Büyükşehir Belediyespor’u konuk etti. TVF Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nun ev sahipliğinde oynanan müsabakanın kazananı 25-15, 29-27 ve 25-19’luk setler sonunda 3-0’la Sarı Melekler oldu.

Fenerbahçe maça; Eda Erdem Dündar, Arina Fedorovtseva, Buse Ünal, Magdalena Stysiak, Irina Fetisova, Meliha Diken altısı ve libero Gizem Örge ile başladı.

Sara Loda ve Stysiak’ın karşılıklı sayılarıyla başlayan sette Arina ve Eda’yla skor üreten Fenerbahçe, durumu 7-5’e getirdi. Karşılıklı serilerle devam eden bölümde kaptan Eda’nın hem hücum hem de blok performansıyla rüzgarı arkasına alan Fenerbahçe Opet istediği seriyi yakaladı ve farkı 3 sayıya çıkardı. (15-12) Bu skorla molaya giden Aydın Büyükşehir Belediyespor’a, mola dönüşünde de nefes aldırmayan Sarı Melekler, serisine devam etti. (17-12) Konuk ekip, Ayşe Çürük’le seriye son verse de Eda Erdem Dündar ve Buse Ünal iş birliğiyle 2-0’lık seri bulan Fenerbahçe, skoru 19-13 yaptı. Sette son bölüme girilirken oyuna ağırlığını koyan Fenerbahçe Opet, 25-15’le setin kazananı oldu.

 

 

Karşılaşmanın ikinci setine iyi başlayan Aydın temsilcisi Nicoletti’yle birlikte 3-5’i buldu. Arina Fedorovtseva ve Stysiak’la toparlanan Fenerbahçe skoru 5-5’e getirdi. Sette Sara Loda ve Ecenur Aksoy’la varlık göstermeye çalışan konuk ekibe, Arina ve Styisak’ın serisiyle cevap veren Fenerbahçemiz, skor avantajını lehine çevirdi. (12-10) Setin devamında Nicoletti ve Loda ikilisiyle bir direnç oraya koyan ve ilk bölümdeki kararlılığını sete yayan Aydın Büyükşehir Belediyespor son bölüme 20-22 önde girdi. Son bölümü büyük çekişmeye sahne olan sete Arina Fedorovtseva’yla damga vuran Sarı Melekler 29-27’yle seti kazanmasını bildi.

Üçüncü sette ilk sayı Fenerbahçe Opet’te Meliha’dan geldi. (1-0) Konuk takım ilk sayılarını ise Tuğçe Akman’la buldu. (1-2) Karşılıklı sayılarla devam eden bölümde Loda’nın etkili oyunuyla 7-10’u yakalayan Aydın BŞB’yi, Arina Fedorovtseva’nın 7-0’lık serisiyle durduran Fenerbahçe, skor üstünlüğünü yakaladı. (14-10) Bu skorla molaya giden Aydın Büyükşehir Belediye, mola dönüşünde bulduğu 3-0’lık seriyle farkı 1 sayıya indirdi. (14-13) Setin geriye kalan bölümünde servis turunda fark yaratan Arina Fedorovtseva ile Stysiak’ın üretken oyunuyla Fenerbahçe seti 25-19; maçı da 3-0 kazandı ve lige galibiyetle başladı.