”Doktorlar oynamama izin verdiği sürece bunu yapmaya devam edeceğim”

”Doktorlar oynamama izin verdiği sürece bunu yapmaya devam edeceğim”

Turkish Airlines EuroLeague’de 24. hafta erteleme maçında Real Madrid‘i deviren Anadolu Efes‘te Shane Larkin 18 sayı – 8 asist ile galibiyetin mimarı oldu. Yıldız oyuncu karşılaşmanın ardından Eurohoops’a özel açıklamalarda bulundu.

EuroLeague’de son iki yılın şampiyonu olan Anadolu Efes bu sezon playoff mücadelesi veriyor. Larkin de galibiyetin önemine dikkat çekerken, baskıyı hissettiklerini de söyledi ve, “Çok iyi hissediyorum. Çok kritik bir galibiyetti. Son günler benim açımdan biraz zorlu geçmişti. Ama bu akşam sahaya çıkıp taraftarlarımızın önünde böyle bir galibiyet almak önemliydi. Sezonun sonlarına doğru playofflar için savaştığımız için her maçı kazanmamız gerektiğinin farkındayız ve baskıyı hissediyoruz. Bu akşam da harika bir takıma karşı sahanın her iki yanında da çok iyi bir efor ortaya koyarak kazandık” açıklamasını yaptı.

Real Madrid karşısında savunmadaki eforlarına dikkat çeken Larkin, savaştıklarını da belirtti ve, “Bence bu akşam savunmaya büyük efor harcadık. Will onlara tüm sahada baskı yaptı. Elijah ikili oyunların savunmasında çok agresifti. Onlar çok harika bir takımlar. Çok yetenekliler, topu iyi dolaştırıyorlar, fizikliler. Ama biz savaştık. Burada oynadığımız son maçta olması gerektiği gibi savaşmadık ve bence bu utanç vericiydi. Şutlar kaçırdığımız için filan değil yeterince efor ortaya koymadığımız için. Bazı günler şut sokarsınız bazı günlerse şut sokamazsınız ama efor her maç orada olmalı. Bu akşam ne olacağından bağımsız olarak eforumuz yüksek olmalıydı. Bence sahaya çıktık, bunu başardık ve kritik bir galibiyet aldık” ifadelerini kullandı.

Anadolu Efes‘te Real Madrid karşısındaki galibiyette Shane Larkin kadar Chris Singleton da büyük rol oynayan isimlerdendi. Larkin de Singleton hakkında konuşurken büyük bir oyuncu olduğunu söyledi ve, “Chris Singleton çok büyük bir oyuncu. Bizim takımımızı bir sonraki seviyeye taşıyabilecek bir oyuncu. Bu akşam da bunu gösterdi. Kritik şutlar atıyor, toplara dokunuyor, blok yapıyor. Yabusele’den çaldığı top çok önemliydi. Ribaundu almıştı ama Chris onun elinden topu ayağına çarptırdı. Onun yaptığı bu küçük şeyler belki istatistik kağıdına yansımıyor ama çok önemli. Ama o, oyuna skor bulmadan ya da ribaunt almadan etki edebilen eşsiz oyunculardan birisi. Elijah son aylarda en istikrarlı oyuncumuz. Skor buluyor, savunma yapıyor, ribaunt alıyor. Ayrıca mücadele etmek ve efor koymak gibi küçük şeyleri de yapıyor. Bu iki oyuncu bizim için bu akşam çok kritikti. Harika bir takımımız var. Her akşam farklı birisi sahneye çıkabilir. Biz birlikte kalmalı ve savaşmalıyız. Kritik galibiyetler almalıyız” sözlerini söyledi.

Kalan her maçın çok kritik olduğunu belirten yıldız oyuncu, “Umarım bu maç sezonun dönüm noktası olur. Çok fazla maçımız kalmadı. Eğer bu maç dönüm noktası olmazsa başka dönüm noktamız olur mu bilemiyorum. Sırtımız duvara dayandı. Her maç çok kritik. Hepsini kazanmalıyız. Şimdi ortaya çıkmalı ve kim olduğumuzu görmeliyiz. Son yıllarda insanların bizden beklemediği şeyleri başarabilecek karaktere sahip olduğumuzu gösterdik. Şu anda birçok insan bize şüpheyle yaklaşıyor. Biz sahaya çıkıp elimizden geleni yapmalı ve onların yanıldığını kanıtlamalıyız” dedi.

Anadolu Efes‘te Shane Larkin geçtiğimiz hafta apandisit sorunu yaşamış ve Kızılyıldız deplasmanına götürülmemişti. Şu anda daha iyi hissettiğini belirten Larkin, durumu hakkında konuşurken iddialı ifadeler de kullandı:
“Daha iyi hissediyorum. Tabii ki henüz %100 değilim. Ameliyata gerek kalmadı. Hala bazı problemlerim var ama sahaya çıkıp takım arkadaşlarımla beraber olmak ve elimden gelen her şeyi vermek istedim. Doktorlar oynamama izin verdiği sürece bunu yapmaya devam edeceğim. Şu anda dinlenme zamanı değil. Sahaya çıkıp elimden gelenin en iyisini yapma zamanı. Bazen iyi hissedebilirim, bazen iyi hissetmeyebilirim. Ama şu an ya ortaya çıkma ya da susma zamanı. Ben asla susmak istemiyorum. Sahaya çıkıp elimden geleni yapacağım. Neler olacağını göreceğiz”

 

EuroLeague’de Anadolu Efes 29. hafta maçında playoff için kritik maçta Partizan ile karşı karşıya gelecek. Zorlu mücadele 16 Mart Perşembe günü Sinan Erdem’de oynanacak.

 

https://youtu.be/6td7EFEJOzE

 

 

 

EUROHOOPS