”Artık komple bir takım olduk”

”Artık komple bir takım olduk”

Fenerbahçe Alagöz Holding Kadın Basketbol Takımının, Polonya temsilcisi BC Polkowice’yi 50 sayı farkla 111-61 mağlup ettiği maçın ardından Koç Marina Maljkovic ile oyuncular Kayla McBride ve Breanna Stewart açıklamalarda bulundu.

Marina Maljkovic maçla ilgili, “İlk maçta rakibimize kaybettikten sonra bugün göstermemiz gereken çok şey vardı. Artık komple bir takım olduk. Dolayısıyla bundan sonra herkese gerçek Fenerbahçe’yi gösterebiliriz. Bazı sekanslarda ciddi hatalarımız oldu. İlerleyen günlerde bunlara çalışacağız.” şeklinde konuştu.

Karşılaşmada 17 sayıyla oynayan Kayla McBride, “Çok heyecanlıydık çünkü tam takım olarak ilk kez maça çıktık. Polkowice’ye karşı bir şeyler göstermemiz gerekiyordu. İlk maçtan itibaren takım olarak süreç içerisinde çok büyüdük. Bunu göstermenin en iyi şansı maç içerisindeydi. Tam takım olarak oynadığımız için herkes hem heyecanlı hem de mutluydu. Bu da skora yansıdı.” değerlendirmesini yaptı.

Yeni transfer Breanna Stewart ise 14 sayı kaydettiği karşılaşmayla ilgili, “Bugün aslında iyi oynadık. Hepimiz toplandığımızdan beri 4-5 günümüz oldu. Rakibimizden ilk maçın rövanşını alıp kendimizi affettirmek istiyorduk. Bu da iyi bir başlangıç oldu.” ifadelerini kullandı.