Tyler Dorsey Yunanistan’a Geri Dönecek Gibi !

Tyler Dorsey Yunanistan’a Geri Dönecek Gibi !

Fenerbahçe Beko’nun geçtiğimiz sezon kadrosuna kattığı fakat istenilen verimi alamadığı Tyler Dorsey için olay bir iddia ortaya atıldı. Sportando’nun haberine göre Tyler Dorsey, Olympiacos ile anlaşma sağladı.

Habere göre Tyler Dorsey’nin Fenerbahçe Beko ile sözleşmesini feshetmesinin ardından ileri düzeyde yapılan görüşmeler sonuçlanacak ve ABD’li yıldız Olympiacos’a imza atacak.

BU SEZON PERFORMANSI

Bu sezon ligde Fenerbahçe formasıyla 4 maça çıkan Tyler Dorsey 7.7 sayı, 2.2 ribaund ve 0.7 asist ortalamaları ile oynadı. Dorsey, Euroleague’de ise çıktığı 31 maçta 9.2 sayı, 1.6 ribaund, 1.3 asist, 0.2 top çalma ve 8.1 verimlilik ortalamaları ile takımına katkı sağladı.

 

PANATHINAIKOS İDDİASI!

Ajansspor’da yer alan habere göre daha önce Yunanistan’da Olympiacos forması giyen Tyler Dorsey’in adı yaz döneminde Panathinaikos ile anılmıştı. Hatta Yunan ekibinin başkanı Dimitris Giannakopoulos, Dorsey ile her konuda anlaşmaya vardıklarını ancak kulübün ayrılığa izin vermediğini açıklamıştı.

İsmi Panathinaikos ile anılan Tyler Dorsery, daha önce Yunanistan basınına verdiği bir röportajda Ergin Ataman’dan övgüyle bahsetmişti. Dorsey, “Panathinaikos iyi bir şey inşa ediyor. Bunu herkes görebilir. Gerektiği yerde saygıyı da göstermeliyiz. Bu sene özellikle iç sahada çok iyiler. Bu atmosferi görmek çok güzel. Ergin Ataman bir guard antrenörü. Oyun kurucularına serbestlik tanıyor. Çok iyi bir sistemi var bunu rakip olduğumuz için yıllardır fark ediyorum. Ona saygı göstermelisin. Şu ana kadar Panathinaikos’ta iyi iş çıkarıyor” şeklinde konuşmuştu.