Itoudis Sonrası Turbo Takan Fenerbahçe, Partizan’ı da Eli Boş Gönderdi

Itoudis Sonrası Turbo Takan Fenerbahçe, Partizan’ı da Eli Boş Gönderdi

Turkish Airlines EuroLeague’de çift maç haftası, bugün oynanan maçlarla birlikte başladı. Ligin 20. hafta müsabakasında temsilcimiz Fenerbahçe Beko, sahasında Partizan’ı konuk etti.

İkinci yarıda müthiş bir savunma performansı ortaya koyan Fenerbahçe, Tyler Dorsey’nin önderliğinde maçı 91-76 kazandı.

Bu sonuçla Fenerbahçe Beko, ligdeki 20. maçında 12. kez sahadan galip ayrıldı. Temsilcimiz, çift maç haftasının ikinci ayağında Bayern Münih’i ağırlayacak.

Ligdeki 20. maçında onuncu yenilgisini alan Partizan ise Maccabi Tel Aviv‘i konuk edecek

Fenerbahçe Beko’da Tyler Dorsey 24 sayı, 1 ribaund; Nate Sestina 14 sayı, 3 ribaund, 1 top çalma; Marko Guduric 15 sayı, 3 ribaund, 1 top çalma; Nigel Hayes-Davis 12 sayı, 6 ribaund; Nick Calathes 9 sayı, 4 ribaund, 7 asist ile oynadı.

Partizan’da ise Kevin Punter 18 sayı, 4 ribaund, 1 asist; James Nunnally 14 sayı, 1 ribaund; Bruno Caboclo 11 sayı, 3 ribaund, 3 top çalma; Jaleen Smith 11 sayı, 1 ribaund, 2 asist ile mücadele etti.

Karşılaşmaya etkili hücum ederek başlayan Fenerbahçe Beko, Nigel Hayes-Davis ve Sertaç Şanlı ikilisinden bulduğu sayılarla ilk iki dakikayı 7-5 üstün geçti. İlk bölümde Bruno Caboclo’yu çok etkili kullanan Partizan, üzerine James Nunnally ile 8-10 öne geçti. Caboclo’nun ardından Kevin Punter’dan da skor katkısı alan deplasman ekibi, ilk beş dakikanın sonunda skoru 12-17 yaptı. Rakibine Nick Calathes ila karşılık vermeye çalışan Fenerbahçe, bu kez de James Nunnally’nin üçlüğüne engel olamayınca televizyon molasına 14-23 ile gidildi. Moladan Georgios Papagiannis’in isabetiyle dönen temsilcimiz, bu kez de Jaleen Smith’in basket faulüne engel olamayınca skor 16-26 oldu ve fark ilk kez çift haneye çıktı. Üzerine üç atış için faul çizgisine gelen Punter, bitime iki dakika farkı 13’e çıkardı. Son bölümde etkili hücum performansını sürdüren deplasman ekibi, ilk çeyreği 12 sayı farkla üstün kapattı: 19-31

İkinci çeyreğe Jaleen Smith’in üst üste beş sayısıyla başlayan Partizan, farkı 17’ye çıkardı. Rakibine Tyler Dorsey ve Nate Sestina’nın sayılarıyla gelen 8-0’lık seriyle cevabı veren Fenerbahçe, skoru 27-36 yaptı ve Zeljko Obradovic‘e molayı aldırdı. Moladan Frank Kaminsky’nin isabetiyle dönen Partizan, ilk üç dakikanın sonunda farkı yeniden çift hanelere çekti. Rakibine bir kez daha Dorsey ile karşılık veren temsilcimiz, üzerine Sestina’nın üçlüğüyle skoru 32-38’e getirdi. Devamında Punter’ın orta mesafesine engel olamasa bile Fenerbahçe, Calathes’in tepe üçlüğüyle skoru 35-40 yaptı. Temsilcimize Uros Trifunovic’in üçlüğüyle karşılık veren deplasman ekibi, bitime beş dakika kala farkı sekize çıkardı ve maçta Saras Jasikevicius molasına gidildi. Moladan Pierre’in isabetiyle dönen Fenerbahçe, bir kez daha Trifunovic’i durduramayınca skor 37-45 oldu. Rakibine bir kez daha Dorsey’nin üçlüğüyle cevap veren temsilcimiz, Kaminsky’den gelen basketle birlikte son iki dakikaya 40-47 geride girdi. Son bölümde iki tarafın karşılıklı isabetleriyle birlikte soyunma odasına Partizan üstünlüğüyle gidildi:

 

Müsabakanın ikinci yarısına Johnathan Motley’nin boyalı alan isabetiyle başlayan Fenerbahçe Beko, üzerine Pierre ile ilk iki dakikanın sonunda farkı bire indirdi. İkinci yarıdaki ilk sayılarını Jaleen Smith’in basket faulüyle bulan Partizan, skoru 47-51’e getirdi. Rakibine Sestina’nın köşe üçlüğüyle cevabı veren Fenerbahçe, bu kez de Kaminsky’nin basket faulüne engel olamayınca skor 50-54 oldu. Üzerine faul çizgisine gelen Zach LeDay, ikide bir attı ve fark beşe çıktı. Rakibine Calathes’ın turnikesiyle cevap veren temsilcimiz, ilk beş dakikanın sonunda skoru 52-55 yaptı. Üzerine köşe üçlüğünü yollayan Sestina, skoru 55-55’te eşitledi ve rakibe molayı aldırdı. Mola dönüşü Danilo Andjusic’in üçlüğüne engel olamasa bile temsilcimiz, bir kez daha Sestina’dan üçlüğü buldu ve skoru 58-58 yaptı. Temsilcimize PJ Dozier ve Nunnaly ikilisinden gelen dört sayıyla karşılık veren deplasman ekibi, son üç dakikaya 58-62 önde girdi. Rakibine Hayes-Davis ve Dorsey ile aynı şekilde cevap veren Fenerbahçe, son iki dakikaya girilirken skoru 62-62’de eşitledi. Son bölümde Marko Guduric ile maçta çok uzun süre sonra öne geçen temsilcimiz, son çeyreğe üstün girdi: 68-64

Maçın final periyoduna Dorsey ve Guduric ikilisinden gelen üst üste iki üçlükle başlayan Fenerbahçe Beko, farkı çift hanelere çıkardı ve Zeljko Obradovic‘e erkenden molayı aldırdı. Mola dönüşünde de Dorsey ile üçlüğü bulan Fenerbahçe, seriyi 11-0 yaptı skoru 77-64’e getirdi. Müthiş savunmasıyla rakibine ilk dört dakikada skor şansı tanımayan Fenerbahçe, üzerine Guduric’in üçlüğüyle skoru 80-64 yaptı ve rakibe bir kez daha molayı aldırdı. Kalan bölümde de rahat şekilde üstünlüğünü koruyan Fenerbahçe, maçı kazandı: 91-76

 

  1. çeyrek: 19-31
  2. çeyrek: 43-48
  3. çeyrek: 68-64
  4. çeyrek: 91-76

 

 

 

EUROHOOPS