ING Türkiye Kupası Eşleşmeleri Belli Oldu

ING Türkiye Kupası Eşleşmeleri Belli Oldu

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde 2023-24 sezonunun ilk yarısının tamamlanmasıyla birlikte Türkiye Kupası’nda sahne alacak takımlar belli olmuştu.

Bunun sonucunda Anadolu Efes, Fenerbahçe Beko, Beşiktaş Emlakjet, Pınar Karşıyaka, Aliağa Petkimspor, Manisa BBSK, Galatasaray Ekmas ve Bahçeşehir Koleji, Türkiye Kupası’na katılmaya hak kazanmışlardı.

ING Türkiye Kupası’nın kura çekimi, bugün (15 Ocak Pazartesi) Sinan Erdem Spor Salonu’nda yapıldı. Böylelikle turnuvada eşleşmeler ve finale giden yol belli oldu.

İşte Çeyrek Final Eşleşmeleri:

  • Anadolu Efes – Manisa Büyükşehir Belediyespor
  • Pınar Karşıyaka – Galatasaray Ekmas
  • Aliağa Petkimspor – Fenerbahçe Beko
  • Beşiktaş Emlakjet – Bahçeşehir Koleji

Çeyrek final maçlarını kazanan dört takım, adını yarı finale yazdırmış olacak. Yarı finalden itibaren maçlar, Konya şehrinin ev sahipliğinde oynanacak.

Anadolu Efes – Manisa BBSK ile Pınar Karşıyaka – Galatasaray Ekmas eşleşmesinin galipleri, yarı finalde kozlarını paylaşacaklar.

Bir diğer yarı final eşleşmesi ise Aliağa Petkimspor – Fenerbahçe Beko ile Beşiktaş Emlakjet – Bahçeşehir Koleji maçlarının galipleri arasında oynanacak.

Çeyrek final maçları, 13 ve 14 Şubat tarihleri arasında oynanacak. Yarı final ve final ise 16-18 Şubat tarihleri arasında Konya’da gerçekleştirilecek.

 

 

 

EUROHOOPS