Fenerbahçe Opet’e Süper Haber !

Fenerbahçe Opet’e Süper Haber !

Melissa Vargas’ın forma giydiği Çin Ligi’nde lig bitiş tarihi değişecek. Vargas böylece Vodafone Sultanlar Ligi’nden Fenerbahçe Opet’e transfer olabilecek.

Fenerbahçe Opet’in milli yıldızı Melissa Vargas, Çin Ligi ekiplerinden Tianjin Bohai Bank’ta forma giyiyor. Çin Ligi’nin bitiş tarihi nedeniyle ara transfer dönemini kaçıracağı için Fenerbahçe’ye transfer olamayacağı düşünülen Vargas’tan Sarı-Lacivertlileri sevindiren haber geldi.

Fenerbahçe’de Vargas şoku

Melissa Vargas çifte kontrat ile hem Çin Ligi ekibi Tianjin Bohai Bank hem de Vodafone Sultanlar Ligi ekibi Fenerbahçe Opet’te forma giyiyor. Bu yıl Çin Ligi’nde ligin sona ermesi ile Vargas’ın ara transfer döneminde yeniden Fenerbahçe Opet’e transfer olması bekleniyordu.  Fakat bu seneki Çin Ligi’nin bitiş tarihinin 6 Şubat 2024 olduğu açıklandı. Türkiye Voleybol Federasyonu’nun transfer talimatnamesine göre ise ara transfer dönemi 3 Şubat 2024’te son bulacak. Çin Ligi’nin bitişi ile TVF’nin açıkladığı ara transfer döneminin uymaması nedeniyle Vargas’ın bu yıl Fenerbahçe Opet’e transfer olup olamayacağı taraftarlarda endişe yarattı.

Çin Ligi’nin bitiş tarihi değişecek

Transferi ile taraftarları meraklandıran Melissa Vargas’tan ise iyi haber geldi. Voleybol Magazin tarafından aktarılan bilgilere göre Çin Ligi’nin bitiş tarihi 6 Şubat’tan 30 Ocak’a çekilecek. Böylece Melissa Vargas, TVF tarafından son tarihi 3 Şubat olarak belirtilen ara transfer dönemine yetişip Fenerbahçe Opet’e transfer olabilecek. Çin Voleybol Federasyonu ise konu hakkında henüz bir açıklama yapmadı.

 

 

 

 

AJANSSPOR