Fenerbahçe Opet Çok Rahat Kazanıp Grubu Lider Bitirdi

Fenerbahçe Opet Çok Rahat Kazanıp Grubu Lider Bitirdi

Fenerbahçe Opet, CEV Şampiyonlar Ligi C Grubu 6. ve son maçında Polonya temsilcisi Grot Budowlani Lodz’u konuk etti. Taraftarların yoğun ilgi gösterdiği Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’ndaki müsabakanın kazananı 25-20, 25-19 ve 25-17’lik setler sonunda 3-0’la Fenerbahçe oldu.

Sarı-lacivertliler, böylece CEV Şampiyonlar Ligi’nde grup aşamasında set vermeden adını çeyrek finale yazdıran tek takım olarak önemli bir başarıya imza attı.

Karşılaşmanın MVP’si kaptan Eda Erdem Dündar oldu.

Fenerbahçe Opet maça Bojana Drca, Arina Fedorovtseva, Eda Erdem Dündar, Magdalena Stysiak, Ana Cristina De Souza, Aslı Kalaç altısı ve libero Gizem Örge’yle başladı.

Fenerbahçe Opet, servisiyle başlayan maçta Ana Cristina ve Eda Erdem Dündar’la skor 4-0’a geldi. Bu skor konuk ekibe mola aldırırken, moladan Arina’nın sayısıyla dönen Fenerbahçe Opet, 5-0’ı buldu. Polonya temsilcisi ilk sayılarını ise Sobiczewska ve Rozynska’yla buldu. (6-3)  Çaprazda Magdalena Stysiak, orta hücumlardan da Aslı Kalaç’tan önemli katkılar alan Fenerbahçe Opet, skoru 11-6’ya getirdi. Mitrovic ve Kukulska’yla setin içinde kalmaya çalışan Grot Budowlani Lodz, farkı 3 sayıya(15-12) kadar düşürse de skorerleriyle son bölüme 20-16’yla önde giren saı-laciertliler, ilk setin de kazananı oldu.(25-20)

İkinci sete Lazowska ve Sobiczewska ikilisiyle iyi giren konuk ekip 3-0’ı buldu. Fenerbahçe Opet bu setteki ilk sayısı ise Ana Cristina’dan geldi. (1-3) Skorun 3-5’e geldiği sette Aslı Kalaç ve Eda Erdem Dündar’la skora denge getiren(5-5) Fenerbahçe Opet, akabinde skor üstünlüğünü de eline aldı. (6-5) Kısa süreliğine de olsa skorun dengede gittiği sete Arina Fedorovtseva ve Ana Cristina’yla ağırlığını koyan Fenerbahçe Opet farkı 4 sayıya çıkardı. (12-8)  Setin devamında Stysiak, Ana Cristina, Eda Erdem Dündar gibi önemli isimleriyle oyunun kontrolünü eline alan sarı-laciverliler, seti 25-19 kazanarak 2-0’ı buldu.

Karşılıklı sayılarla başlayan üçüncü sette Lysiak ve Kukulska’yla bir direnç ortaya koyan konuk ekip skoru dengede tutmayı başardı. (9-9) Devamında önemli bir seri bulan Fenerbahçe Opet, skoru 12-8’e getirerek rakibi molaya zorladı. Moladan Mitrovic’in sayısıyla dönen Grot Budowlani Lodz, farkı da 2’ye indirdi. (12-10) Skor avantajını setin geriye kalan bölümünde de koruyan Fenerbahçe Opet, seti 25-17; maçı da 3-0 kazandı.