Fenerbahçe Opet, Vakıfbank’ı Yanına Yaklaştırmadı

Fenerbahçe Opet, Vakıfbank’ı Yanına Yaklaştırmadı

Fenerbahçe Opet, Vodafone Sultanlar Ligi 23. hafta mücadelesinde VakıfBank’ı ağırladı. Tamamen dolu tribünler önünde Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda oynanan mücadelenin kazananı 25-13, 22-25, 25-18 ve 25-21’lik setler sonunda 3-1’le Fenerbahçe Opet  oldu.

Böylece ligde üst üste 20 toplamda ise 21. galibiyete imza atan Fenerbahçe Opet, zirvedeki yerini korudu.

Fenerbahçe Opet mücadeleye Eda Erdem Dündar, Bojana Drca, Melissa Vargas, Aslı Kalaç, Arina Federovtseva, Meliha Diken altısı ve libero Gizem Örge’yle başladı.

VakıfBank’ın servisiyle başlayan maçta ilk sayı Fenerbahçe Opet ‘in oldu. Vakıfbank’ın direkt hatalarla başladığı maçta skor da Fenerbahçe Opet adına 3-0’a geldi. Skorun 6-2’ye geldiği setin hemen başında Thompson’ın servis turu, Cansu Özbay’ın da blok performansıyla konuk ekip farkı 1 sayıya indirdi.(6-5) Vargas ve Eda Erdem Dündar’ın hızlı hücumlarıyla yeniden oyuna ağırlığını koyan Fenerbahçe Opet, farkı 5’e çıkardı.(11-6) Bu skorla molaya giden VakıfBank, moladan Ogbogu’nun sayısıyla dönse de, sarı-lacivertliler Eda Erdem Dündar ve Meliha Diken’in sayıları skoru 13-7’ye getirdi. Farkın 7 sayıya(17-10) kadar çıktığı setin son bölümünde Arina ve Vargas’ın sayılarıyla farkı açan Fenerbahçe Opet 25-13’le setin kazananı oldu.

 

İkinci sete 2-0’la hızlı başlayan VakıfBank karşısındaki ilk sayı Fenerbahçe adına Eda Erdem Dündar’dan geldi.(1-2) VakıfBank adına skorun 4-1’e geldiği sette Aslı Kalaç-Arina Fedorovtseva ikilisiyle sarı-lacivertliler 3-4’ü buldu. Karşılıklı sayılarla devam eden sette özellikle Gabi ve Ogbogu ikilisiyle skor üstünlüğünü yakalayan konuk ekip skoru 14-16’ya taşıdı. Devamında Bojana Drca’nın servis turu, Melissa Vargas’ın da yüksek yüzdeli hücumlarıyla sette kalan Fenerbahe Opet maça ortak oldu.(19-19) Skorun bir süre dengede seyrettiği seti VakıfBank 22-25 kazandı.

Maçın üçüncü setine Arina ve Vargas’ın sayılarıyla iyi başlayan ve 4-1’i bulan Fenerbahçe Opet,  Arina Fedorovtseva’nın yıldızının parladığı sette 13-8’lik üstünlüğü yakaladı. Bu skorla rakibe setteki ilk molasını aldıran sarı-lacivertliler moladan da 2-0’lık seriyle döndüğü sette rakibe ikinci molasını aldırdı.(15-8) Sette 24-17’yi bulan Fenerbahçe Opet, Melissa Vargas’ın sayısıyla sete nokta koydu.(25-18)

Melissa Vargas ve Meliha Diken’in etkili servis turuyla dördüncü sete iyi başlayan sarı-lacivertliler, 5 farklı üstünlüğü yakaladı.(6-1) Konuk ekibin Gabi ve Frantti’yle maçın içinde kalma girişimlerini skorerleriyle sonuçsuz bırakan Fenerbahçe Opet, sette son bölüme 20-14 önde girdi. Skor avantajını koruyan Fenerbahçe Opet seti 25-21, maçı da 3-1 kazandı.