Zeljko Obradovic: “Taraftarımızın Tutumundan Ötürü Gurur Duydum”

Zeljko Obradovic: “Taraftarımızın Tutumundan Ötürü Gurur Duydum”

Partizan Koçu Zeljko Obradovic, Stark Arena’da Real Madrid‘e karşı oynanan maçtan önce yapılan bazı olumsuz yorumlara rağmen, ev sahibi taraftarların davranışlarından gurur duyduğunu ifade etti.

Bazıları Madrid’deki büyük arbedenin ardından Partizan taraftarlarının Real oyuncularına karşı bazı hareketlerde bulunabileceğini düşünmüştü ancak taraftarlar yalnızca takımlarını destekleyerek klas bir davranış sergiledi. Obradovic ise bu davranışı takdir etti.

BasketNews’in sorusu üzerine “Taraftarlarla gurur duyuyorum” dedi. “Bazı insanlar maç başlamadan önce yorumlar yapmaya, kötü şeyler söylemeye başlamıştı ama hiçbir şey olmadı. Yalnızca basketbol oynadık ve bununla gurur duyuyorum.”

“Tabii ki bu şekilde devam edersek memnun olurum. Basketbol oynamak, maç kazanmak önemli ama misafirperverlik sergilemek ve Sırbistan’daki insanların nasıl olduğunu göstermek daha önemli. Bununla gurur duyuyorum.”

Hararetli 2. maçtan hemen sonra konuşan Obradovic, Partizan taraftarlarına bir mesaj göndererek çatışmanın daha kötü bir şeye dönüşmeyeceğinden emin olmak istemişti.

“Taraftarlarımızdan istediğim bunun sporun bir parçası olduğunu anlamaları, oyuncular kendi aralarında tartıştılar ve bu iş burada bitmeli. Bu iki maçta Real’in olağanüstü misafirperverliğiyle karşılaştık. Buradaki herkes bunu hissetti, inanıyorum ki burada bulunan hepiniz de bunu hissettiniz. Bence Belgrad’da biz de bu misafirperverliğe karşılık vermeliyiz” demişti.

Nigel Williams-Goss’un üçlüğü sayesinde Real Madrid süpürülmekten kurtuldu ve seride durumu 1-2’ye getirdi. Dördüncü maç ise Perşembe günü TSİ 20:30’da oynanacak.

 

 

 

 

EUROHOOPS