“Zeljko Obradovic Sahaya Çıktığı An Taraftarlar Çılgına Dönüyorlar”

“Zeljko Obradovic Sahaya Çıktığı An Taraftarlar Çılgına Dönüyorlar”

Bu yaz Dante Exum, Yam Madar, Mathias Lessort ve Ioannis Papapetrou gibi oyuncularıyla yollarını ayırmak durumunda kalan Partizan, yine de birçok önemli transfere imza attı. NBA patentli skorer PJ Dozier da bu transferlerden biriydi.

Hazırlık maçlarında ortaya koyduğu performansla yeni sezona dair pozitif sinyaller veren Dozier, Sırbistan kaynaklı Mozzart Sport’a açıklamalarda bulundu.

Yeni koçu Zeljko Obradovic‘e değinen Dozier, özellikle Obradovic sahaya çıktığında tribünlerde oluşan atmosferi çok sevdiğini belirtti:

“Zeljko Obradovic sahaya çıktığı zaman tribünlerde oluşan atmosferi çok seviyorum. Taraftarlar onu gördükleri an mutluluktan çılgına dönüp hemen tezahürat yapmaya başlıyorlar, bu da onun ne kadar harika bir koç olduğunu gösteriyor. Zeljko gibi bir efsaneyle çalışmak benim için gurur verici.”

NBA ile Avrupa basketbolu arasındaki farklara değinen Dozier, şunları söyledi:

“NBA’de serbest atışlardan ilki kullanıldığı zaman çizgiye dizilen oyuncular sahaya girebiliyor, Avrupa’da ise durum daha farklı. Sahaya girebilmek için ikinci serbest atışı beklemeniz gerekiyor. Çıktığım ilk hazırlık maçında ilk serbest atıştan sonra boyalı alana girdim ve herkes bana tuhaf tuhaf baktı, komik bir andı. Yine de burada yeni bir oyuncuyum ve her gün h-yeni bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum, şu ana kadar Avrupa’da oynanan basketbolu sevdiğimi söyleyebilirim. Burada çoğu oyuncunun basketbol IQ’su çok yüksek, bunu sahada görebiliyorsunuz. Sahada olup biteni hemen anlayıp ona göre hareket edebiliyorlar.”

Daha önce eski takım arkadaşı Nikola Jokic’in Partizan’a transfer olmadan önce kendisini aradığını söyleyen Dozier, Jokic’in Partizan maçlarını takip etmeye çalıştığını belirtti:

Jokic’le buraya imza attıktan sonra da konuşma fırsatım oldu, Sırbistan’da neler yaptığımı ve uyum sağlayıp sağlayamadığımı sordu. Bu yaz Jokic’in Partizan’ın oynadığı hazırlık maçlarından bazılarını izlediğini biliyorum.”

 

 

 

 

EUROHOOPS