Zeljko Obradovic: “Hayatım Boyunca Unutmayacağım, İnanılmaz”

Zeljko Obradovic: “Hayatım Boyunca Unutmayacağım, İnanılmaz”

Turkish Airlines EuroLeague’de 30. hafta maçında Partizan lider Olympiakos karşısında 90-75’lik skorla kazanmayı başardı. Sırp ekibinde Zeljko Obradovic galibiyetin ardından açıklamalarda bulundu.

Gurur duyacakları bir galibiyet olduğunu söyleyen Obradovic, “EuroLeague liderine karşı kazandık. Gururlanmak için çok sebebimiz var. Maçın büyük kısmında oyunun iki yönünü de iyi oynadık. Üçüncü periyotta biraz sorun yaşadık, kolay sayılara izin verdik ama sonrasında istediğimiz oyuna döndük. Taraftarlara da inanılmaz destekleri için teşekkür ederim” dedi.

Olympiakos maçında iyi hazırlandıklarını söyleyen tecrübeli koç, “Buducnost maçının ertelenmesiyle Olympiakos maçına iyi hazırlanmak için zamanımız vardı. İyi çalıştık, iyi idman yatık ve sahaya her şeyi yansıttık. Son 8’e kalıp kalamayacağımızı göreceğiz. Şimdi ligdeki Cedevita Olimpija maçına odaklanacağız. Lessort’un olmayacak olması gücümüzü azaltıyor” sözlerini söyledi.

Takımın performansından memnun olduğunu ifade eden Zeljko Obradovic, “Maç içinde birkaç dalgalanma oldu ama Olympiakos’a karşı oynadığımızı unutmadık. Bütün takım övgüden başka bir şeyi hak etmiyor. Takımın performansından gerçekten memnunum. Takımın bir krize gireceğinden korkuyor muyum? Bu sorunun cevabını bilseydim koç değil sihirbaz olurdum. Takımdan her maçta maksimumlarını vermelerini istiyorum” ifadelerini kullandı.

Taraftardan da övgüyle bahseden tecrübeli koç, “Bu atmosferi hayatım boyunca hatırlayacağım. Sadece ben değil, oyuncular da öyle. İnanılmaz. Kaç kişi beni bilet için aradı. Bu sadece Olympiakos maçı için de değil, Barcelona, Real Madrid, Cedevita Olimpia maçlarında da geçerli. Gurur duyuyoruz” açıklamasını yaptı.

Partizan, EuroLeague’de 17 galibiyet – 13 mağlubiyet ile 7. sırada yer alıyor ve son 8 için mücadelesini sürdürüyor.

 

 

 

EUROHOOPS