“Zeljko Obradovic Gibi İsimlerden Tebrik Mesajları Aldım”

“Zeljko Obradovic Gibi İsimlerden Tebrik Mesajları Aldım”

Çekya’nın Prag şehrinde düzenlenen EuroLeague Women Final Four organizasyonun finalinde Türk derbisi heyecanı yaşandı. Fenerbahçe Alagöz Holding, Çukurova Basketbol ile kozlarını paylaştı.

Baştan sona üstün götürdüğü mücadelede Fenerbahçe, Breanna Stewart’ın önderliğinde sahadan 99-60 galip ayrıldı.

Bu sonuçla Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı, tarihinde ilk kez EuroLeague kupasını müzesine götürdü. Sarı-lacivertli ekip, bu sezon kulüp tarihinde 5. kez EuroLeague Women finalinde mücadele ediyordu.

Maçın ardından mikrofon başına geçen Marina Maljkovic, Zeljko Obradovic dahil basketbolu bilen insanlardan tebrik mesajları aldığını söyledi:

“Zeljko Obradovic gibi basketbolu bilen insanlardan mesajlar geliyor, 30 yıldır böyle iyi savunma ve hücum performansı izlemediklerini söylüyorum. Bunun nasıl hissettirdiğini hayal edin.”

 

Bundan tam altı yıl önce 21 Mayıs 2017’de erkek basketbolunda Turkish Airlines EuroLeague’deki temsilcilerimizden Fenerbahçe, İstanbul’da düzenlenen Final Four’da Yunanistan temsilcisi Olympiacos‘u final maçındaki 80-64‘lük skorla devirmiş ve Zeljko Obradovic önderliğinde EuroLeague şampiyonu olan ilk Türk takımı ünvanıyla tarihe geçmişti.

Kupa 1 bazında Türk basketbolunun o güne dek en büyük başarısı olan bu kupa, kaptan Melih Mahmutoğlu‘nun ellerinde yükselirken Sinan Erdem’deki binlerce seyirci ve ekranları başındaki milyonlarca basketbolseverin yüreği beraber atmıştı.

Dün itibarıyla kadın basketbolunda da Avrupa’nın bir numaralı kupasını müzesine götüren Fenerbahçe, iki tarafta da Avrupa’nın zirvesine çıkan ilk takım olarak tarihe geçti.

 

 

 

 

EUROHOOPS