Zeljko Obradovic: “EuroLeague’in Partizan’a İhtiyacı Var”

Zeljko Obradovic: “EuroLeague’in Partizan’a İhtiyacı Var”

EuroLeague çeyrek final eşleşmesinin 5. maçında Partizan, Real Madrid deplasmanında üç çeyrek boyunca maçı kontrol etti ve farkı bir noktada 18 sayıya çıkardı fakat Real Madrid‘in geri dönüşünü engelleyemedi, Final Four’a gitmeyi başaramadı.

Yine de Partizan’ın Koçu Zeljko Obradovic, maçın ardından takımıyla gurur duyduğunu belirtti:

“Üçüncü kez üst üste bir ribaund, bir basket ya da bir savunma maçın sonucunu belirledi. Sekiz yıl sonra EuroLeague’e dönüp böyle bir sezon geçirdiğimiz için takımımla gurur duyuyorum. Bu turu geçebilirdik fakat artık geçmişte kaldı, bunun hakkında konuşmak istemiyorum.”

Partizan, hem ev sahibi maçlarında hem de deplasman maçlarında gördüğü büyük taraftar desteğiyle bilinen bir takım. Obradovic de yıl boyunca taraftarların gösterdiği desteğe minnetini belirtti:

“Taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Sezon boyunca bize inanılmaz destek oldular. Avrupa’nın farklı şehirlerinden maçlara gelenler oldu. Partizan’ı izlemek için Malta’dan gelen insanlar oldu. Bununla gurur duyuyorum. Umarım gelecek sezon EuroLeague’de oynarız. Yakında ABA’e hazırlanmaya başlayacağız. Daha önce de bahsettiğim gibi, ABA de bizim için çok önemli bir turnuva.”

Partizan, 2022-23 sezonunda EuroLeague’de wild card ile mücadele etti. Maç hakkında konuşmaları sonlandıktan sonra Obradovic, Partizan’ın EuroLeague’in daimi katılımcılarından olması gerektiğini savundu:

“Takımımla, yönetimimizle ve bu sezon Partizan’ın başardıklarıyla gurur duyuyorum. Dürüst olmak gerekirse; bu takım hakkında konuşan insanların sayısı, Avrupa’nın farklı şehirlerden maçlarımızı izlemeye gelen insanların sayısı… EuroLeague’in Partizan’a ihtiyacı var, EuroLeague’in Partizan gibi bir takıma ihtiyacı var. Sadece tek bir yıldan bahsetmiyorum, ortada ciddi bir proje var. Diğer takımlara Belgrad’a gelmekten keyif alıp almadıklarını sorabilirsiniz. 3. ve 4. maçlar öncesinde insanlar Real Madrid’e bir şey olabileceğini söylüyordu, ne oldu? Gayet normal bir atmosferdi. Normalden de öteydi.”

 

 

 

 

EUROHOPS