Zalgiris Kaunas, 2 Yıldızıyla Yola Devam Ediyor

Zalgiris Kaunas, 2 Yıldızıyla Yola Devam Ediyor

EuroLeague ekibi Zalgiris Kaunas kadrosunu korudu.

Kulüpten yapılan resmi açıklamaya göre Zalgiris Kaunas, Keenan Evans ve Ignas Brazdeikis’in sözleşmelerindeki opsiyonları kullanarak gelecek sezon için kadrosunu güçlendirdi.

Her iki oyuncunun da sözleşmelerinde başka fırsatları değerlendirmelerine olanak tanıyan maddeler vardı ancak sonuçta gelecek sezon için Kaunas’ta kalmayı tercih ettiler.

Evans, Ocak ayında yaşadığı aşil tendonu sakatlığına rağmen önemli bir oyuncu ve takımın liderlerinden biri olmaya devam etti. Amerikalı oyuncu sakatlanmadan önce EuroLeague’de maç başına 15.9 sayı (yayın gerisinden %45.8 ile şut attı), 3.7 asist, 3.2 ribaunt ve 17.4 verimlilik puanıyla yeteneklerini sergiledi.

Brazdeikis EuroLeague’deki ilk sezonunda umut verici bir performans sergiledi ve maç başına 11.6 sayı, 2.9 ribaund, 1.3 asist ortalamalarıyla önemli bir katkı sağladı. Brazdeikis ayrıca yaklaşan FIBA 2023 Dünya Kupası’nda ülkesi Litvanya’yı temsil edecek.

Zalgiris bu yaz Naz Mitrou Long ve Danielius Lavrinovicius’u kadrosuna katarak kadrosunu daha da güçlendirdi. Öte yandan Achile Polonara, Tyler Cavanaugh, Karolis Lukosiunas ve Isaiah Taylor kulüpten ayrıldı.

 

 

 

 

EUROHOOPS