Willy Hernangomez Resmen Barça’da

Willy Hernangomez Resmen Barça’da

Saras Jasikevicius’un ardından başantrenörlük koltuğu için Roger Grimau’yla anlaşan Barcelona, transfer çalışmalarını sürdürüyor. Bu doğrultuda Barça, uzun rotasyonunu son derece önemli bir takviyeyle güçlendirdi.

Barcelona, beklendiği üzere son EuroBasket MVP’si Willy Hernangomez ile 3 yıllık sözleşme imzaladı. Böylelikle Hernangomez, NBA’de geçen 7 yılın ardından Avrupa’ya geri döndü.

Barça, Avrupa hakları Real Madrid‘de bulunan 29 yaşındaki yıldız için resmi teklifini geçtiğimiz günlerde iletmişti. Real Madrid‘in teklifi karşılamama kararı üzerine Katalan ekibi, Hernangomez’i kadrosuna kattığını resmen açıkladı.

Barcelona, ayrıca Willy’nin bir yaş küçük kardeşi Juancho Hernangomez’i de kadrosuna katmak için girişimlerini sürdürüyor.

Real Madrid altyapısından yetişen ve 2015-16 sezonunda A takım deneyimini yaşayan İspanyol pivot, ardından NBA’in yolunu tutmuştu.

ABD serüveninde sırasıyla New York Knicks, Charlotte Hornets ve New Orleans Pelicans formalarını giyen 29 yaşındaki oyuncu, bu yaz Pelicans tarafından serbest bırakılmıştı.

NBA’de toplam 344 karşılaşmada süre bulan Willy Hernangomez, maç başına 7.3 sayı, 5.8 ribaund ve 1.1 asist ortalamaları ile mücadele etti.