Walter Tavares: “Real Madrid ile Sözleşme Yenileyip Yenilemeyeceğimi Bilmiyorum, Hayalim NBA”

Walter Tavares: “Real Madrid ile Sözleşme Yenileyip Yenilemeyeceğimi Bilmiyorum, Hayalim NBA”

Real Madrid‘in yıldızı Walter Tavares’in sözleşmesi gelecek yıl sonunda bitecek. Yeşil Burun Adaları Milli Takımı’yla Dünya Kupası’na hazırlanan Walter Tavares, geleceği hakkında da açıklamalarda bulundu.

Real Madrid ile yeni sözleşme görüşmelerinde bulunan Tavares, “Real Madrid ile sözleşme yenileyip yenilemeyeceğimi bilmiyorum. Gerçek şu ki gelecek yıl için de bir kontratım bulunuyor ve şu an ne söyleyeceğimi bilmiyorum” açıklamasını yaparken hayalinin NBA olduğunu da vurguladı ve, “Umarım yeni sözleşme için Real Madrid ile anlaşırız ancak NBA hayalim de var. Bunu inkar etmeyeceğim” dedi.

2017’den bu yana Real Madrid forması giyen Walter Tavares, her şeyin belirsiz olduğunu söylerken, “Şu an her şey belirsiz ancak bu beni endişelendirmiyor. Takımımla birlikte Dünya Kupası’na konsantre olacağım ve ardından son maça kadar kulübümle her saniyenin tadını çıkarmaya çalışacağım. Aklımda NBA’in olduğunu da birçok kez söyledim ancak her şeyi değerlendirmek zorundasınız” sözlerini söyledi.

Walter Tavares, 2022-23 Turkish Airlines EuroLeague sezonunda maç başına 11.2 sayı – 6.9 ribaund – 2.2 blok ve 1.5 asist ortalamaları yakalamıştı. Real Madrid ile EuroLeague’de bu sezon şampiyonluk yaşayan Walter Tavares, Final Four’da 16.5 sayı – 12.5 ribaund – 2.0 blok ortalamaları ile oynarken Final Four’un MVP’si seçilmişti.

 

 

 

EUROHOOPS