Wade Baldwin Kasım Ayına Kadar Yok !

Wade Baldwin Kasım Ayına Kadar Yok !

Maccabi Playtika Tel Aviv, Wade Baldwin’in sırtındaki sakatlık nedeniyle sezon başında bir darbe aldı. Oded Kattash’ın kilit oyuncularından biri olan ABD’li guard bu sezon EuroLeague’de tek bir dakika bile oynamadı ve İsrail medyasına göre Kasım ayının başına kadar geri dönmeyecek.

Baldwin’in bu hafta Valencia ve Panathinaikos‘a karşı oynanacak maçlarla Monaco ve Olimpia Milano‘ya karşı deplasmanda oynanacak maçları kaçıracağı bildirildi.

Valencia ile Çarşamba günü oynanacak karşılaşma başlangıçta Tel Aviv için planlanmıştı. Ancak İsrail’de devam eden çatışmalar nedeniyle maçın yeri değiştirildi. Maccabi Tel Aviv, 26 Ekim’deki Monaco maçı da dahil olmak üzere üst üste üç deplasman maçına çıkacak ve bu süre zarfında ülkedeki çatışmanın çözülmesini umuyor.

Ayrıca Maccabi’nin 31 Ekim’de Mediolanum Forum’da Olimpia Milano‘ya karşı oynaması bekleniyor. Bu maç ilk olarak EuroLeague 2. Turu için planlanmıştı ancak İsrail’de devam eden durum nedeniyle ertelendi.

Baldwin geçtiğimiz sezon Maccabi’ye transfer oldu ve maç başına 17.2 sayı ortalamasıyla Tel Aviv ekibinin en iyi oyuncularından biri oldu.

 

 

 

EUROHOOPS