Voleybol’da Beşiktaş Ceylan Şampiyon

Voleybol’da Beşiktaş Ceylan Şampiyon

Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından Bolu’da düzenlenen TVF Kadınlar 1. Ligi Final Etabı sona erdi.

Karşılaşmaları, TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu ve TVF Genel Sekreteri Av. Nihal İşçi tribünden takip etti.

Günün sonuçları şu şekilde:

MAÇ SONUCU SETLER
Karayolları-Edremit Bld. Altınoluk: 3-0  25-16 25-19 25-18
Beşiktaş Ceylan-Adam Voleybol: 2-3 27-25 26-28 25-22 22-25 8-15

 

TVF Kadınlar 1. Ligi Final Etabı karşılaşmaları sonunda puan cetvelini ilk iki (2) sırada tamamlayan Beşiktaş Ceylan ve Karayolları takımları, 2023-2024 voleybol sezonunda Misli.com Sultanlar Ligi’nde mücadele etme hakkı kazandı.

Karşılaşmaların ardından yapılan madalya ve kupa töreninde TVF Kadınlar 1. Ligi Final Etabı’nı şampiyonlukla tamamlayan Beşiktaş Ceylan takımına madalyalarını Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler, kupasını Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ takdim etti.

TVF Kadınlar 1. Ligi Final Etabı’nı ikinci olarak tamamlayan Karayolları takımına madalyalarını Türkiye Voleybol Federasyonu Gene Sekreteri Av. Nihal İşçi, kupasını Türkiye Voleybol Federasyonu Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu takdim etti.

Beşiktaş Kadın Voleybol Başantrenörü Emre Nur, “Hislerime tercüman olmaz hiçbir şey. Rüya görüyorum sanki. Sene başında çok farklı başlamıştık. Play-off’a gidebilir miyiz diyorduk. Şampiyon olduk” ifadelerini kullandı.

Emre Nur, “Hayallerimiz uğruna yaşıyoruz. Hayallerimizin peşinden koşmaya devam edeceğiz. Ligin en genç takımına sahibiz. Bu bir proje takımı. 14 kişilik kadrodan 9’u 2004-05 ve 06 doğumlular. Hepsi gerçekten pırıl pırıl sporcular. Beşiktaş ailesine şampiyonluk hayırlı olsun. Bekle bizi Sultanlar Ligi, geliyoruz” dedi.

Siyah-Beyazlılar, final grubunda Adam Voleybol’un yanı sıra Karayolları ve Altınolukspor ile mücadele etti. Beşiktaş grupta 7 puan ile ilk sırada yer aldı. Karayolları ise 6 puan ile grubu 2. sırada bitirdi. Adam Voleybol 5 puan ile 3. Altınolukspor ise puansız olarak son sırada bulundu.

Beşiktaş, 1. Lig’de şampiyon olarak, Sultanlar Ligi’ne yükselmeyi başardı. Karayolları da ikinci olarak Sultanlar Ligi’ne çıktı.