Ufuk Sarıca 2 Yıl Daha Pınar Karşıyaka’da

Ufuk Sarıca 2 Yıl Daha Pınar Karşıyaka’da

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi finalini oynayan Pınar Karşıyaka’da yeni sezon çalışmaları büyük hızla sürüyor.

Yeşil-kırmızılı takımda Kenan Sipahi, Errick McCollum ve Ergi Tırpancı ile sözleşme yenilenmişti. Bazı yabancı oyuncular ile ilgili net karar verilmese de önemli derecede değişim olacağı biliniyor. Yönetim ve eski Başkan ve Başkan adaylarının büyük katkısı ile toplanan Türkiye Ligi final primleri ödendi. Kişi başı 1.300.000 TL prim dağıtıldığı öğrenildi.

Yeni sezonda istikrarını korumak isteyen Pınar Karşıyaka Koç Ufuk Sarıca ile 2 yıl daha birlikte olacak. Sarıca 2014-2015 sezonunda Pınar Karşıyaka’ya 1987 yılı şampiyonluğu sonrası 2.şampiyonluğu yaşatmıştı. Ayrıca Pınar Karşıyaka Sarıca ile 2 kez Avrupa finali oynamıştı. Sarıca ile Pınar Karşıyaka’nın uyumu herkesçe malum. Taraftarın tamamen doldurduğu tribünler bazen yetmemeye başlayınca daha büyük bir salon organize edilebilir mi sorusu gündemde dolaşmaya başladı. Ancak büyülü Arenanın sihiri de bozulmamalı. Salonlar büyüdükçe taraftarın sahaya uzaklığı artıyor ve etkisi azalabiliyor. Önümüzdeki sezon istikrar devam ederse İzmir Büyükşehir Belediyesinin kapısı bu konu ile ilgili ciddi şekilde çalabilir. Gerçi söz verilip hala yapılmayan Karşıyaka Stadı da keyifleri kaçırmıyor değil. Önümüzdeki günlerde bazı şeyler daha net cevap bulabilir. Ancak tek gerçek Karşıyaka’nın bir Basketbol sevdalısı olmasıdır.

Pınar Karşıyaka ayrıca Tofaş’tan transfer ettiği ve yüksek verim sağladığı uzun forvet Berkan Durmaz ile 1 yıllık kontrat yeniledi.