“Türkiye’ye Karşı Bizi Zor Bir Atmosfer Bekliyor”

“Türkiye’ye Karşı Bizi Zor Bir Atmosfer Bekliyor”

FIBA Olimpiyat Ön Elemeleri’nin finalinde A Milli Basketbol Takımımız, yarın akşam (20 Ağustos Pazar) Sinan Erdem Spor Salonu’nda Hırvatistan ile karşılaşacak. Kazanan taraf, gelecek yıl düzenlenecek olan 2024 Paris Olimpiyatları Elemeleri’ne katılım biletini alacak.

Hırvatistan Milli Takımı’nın başantrenörü Josip Sesar, bu zorlu müsabakanın öncesinde Hırvat basın mensuplarına konuştu.

Josip Sesar’ın maç önü görüşleri şu şekilde:

“Türkiye Milli Takımı, Avrupa’nın en iyi koçlarından biri olan Ergin Ataman tarafından çalıştırılıyor. Cedi Osman, Scottie Wilbekin ve Shane Larkin gibi eksiklerine rağmen çok kaliteli bir kadroya sahipler. Bizi yarın çok zor bir atmosfer bekliyor olacak, bu nedenle maça elimizden gelen en iyi şekilde hazırlanmamız gerekiyor.”

Takımın yıldız pivotu Ivica Zubac ise şunları söyledi:

“Ukrayna’yı farklı yenerek turnuvada finale kadar şans eseri gelmediğimizi herkese gösterdik. Rakibimiz Ukrayna sert ve kaliteli bir takımdı, buna rağmen savunma planımıza baştan sona sadık kalarak onları sadece 70 sayıda tuttuk. Bence oyunun her iki yönünde de çok etkiliydik, nasıl oynamamız gerektiğini biliyoruz ve hedefimizin ne olduğunun farkındayız. Potansiyelli bir ekibiz, takım olarak hepimiz birbirimize güveniyoruz. Bu nedenle final öncesinde endişeli değiliz.”

 

 

 

EUROHOOPS