”Türkiye Basketbol Ligi, Avrupa’nın en rekabetçi liglerinden biri. 2 veya 3. sıraya koymanız mümkün”

”Türkiye Basketbol Ligi, Avrupa’nın en rekabetçi liglerinden biri. 2 veya 3. sıraya koymanız mümkün”

Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde son 16’da heyecan sürerken organizasyonun CEO’su Patrick Comninos, Tivibuspor’a açıklamalarda bulundu.

Birçok konuda konuşan Patrick Comninos’ın açıklamaları şu şekilde:
“Uzun bir ziyaret olacak benim için. Bizim tarafımızdan bakacak olursak her zaman gelişim içerisindeyiz. İlk yılımızda bir güven oluştururken çok zorlanmıştık fakat şu anda büyük bir yol katettik. Küçük adımlarla çok büyük bir gelişim katettik. Kulüplere iyi hizmet verebilmek bizim için çok önemli. Diğer yandan da uzun bir zaman var önümüzde. Mesela COVID dönemi ciddi bir durumla karşılaşmıştık ama sezona en iyi şekilde devam ettik.

Bir başka organizasyona karşı yarışın içinde değiliz, biz kendimize karşı yarışıyoruz. Gelişmeye, büyümeye, ilgi çekmeye çalışıyoruz. Avrupa’nın en büyük kulüplerinin ilgisini çekmeye çalışıyoruz. Kulüpler için en önemli şey onlara iyi bir ortam yaratabilmek ve gelişmelerine ortam sağlamaktır. Bu bizim için de geçerli tabi.

Futbolla veya başka şeylerle kıyaslama yapıyoruz tabii ki ama bu biraz da bizimle ilgili. Futbol çok popüler. Özellikle birçok konuda öne çıkıyorlar. İkinci spor konumundayız ama gelişmekte olan bir spor basketbol. Onun için de yaptığınız her şeyin çok büyük bir etkisi oluyor. Biz de o noktaları kendimize hedef alıyoruz ki yüksek bir noktaya çıkabilelim.

Basketbol Şampiyonlar Ligi, FIBA’nın parçalarından biri. Avrupa’nın basketbolunu düzenleyen bir vizyon aslında. Bizim de bu değerleri takip ediyor olmamız lazım. Bizim buna değer katmamız lazım. Sadece milli takımlara bırakılabilecek bir şey değil.

Kulüplerden gelen talep sonrasında bu isteğe saygı duyarak kulüplerin katılabileceği bir organizasyon yarattık. 11-15’i arasında Bursa’da Genç Basketbol Şampiyonlar Ligi organizasyonunu düzenleyeceğiz. 8 ülkeden katılımcılar olacak. Bu da genç oyunculara kendilerini göstermek için ciddi bir sahne olacak. Bu profesyonel ortama da kendilerini hazırlamış olacaklar. Bu çok önemli ve biz bunu da hep konuşacağız. Bu vizyonu da buraya koymuş olduk.

Türkiye Basketbol Ligi, Avrupa’nın en rekabetçi liglerinden biri. 2 veya 3. sıraya koymanız mümkün. Alabileceğimiz 5 tane takımı da Basketbol Şampiyonlar Ligi’ne davet ettik. Bunlardan 3 tanesi de hala son 16’da mücadele ediyor. Her zaman Türkiye Ligi’ni takip etmek bizim için büyük bir zevk. Yerel lige bakınca gelecek sezon hangi takımları davet edeceğiz onları göreceğiz. Türk takımları 2 kere finale de çıktı ve dolayısıyla bizim organizasyonumuzda çok başarılar. Türk takımlarının Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde olması bizim için önemli.

Çok büyük bir gelişim içerisindeyiz. Yavaş ilerliyoruz bir maraton koşuyoruz, split atmıyoruz. Dolayısıyla yavaş yavaş gelişim sergilememiz ama bir istikrar sergilememiz önemli. Bence gelecek parlak. Basketbol Şampiyonlar Ligi güçlü bir organizasyon”

 

 

 

EUROHOOPS