Türk Telekom Bursa’da Çok Zorlandı Ama Kazanmayı Bildi

Türk Telekom Bursa’da Çok Zorlandı Ama Kazanmayı Bildi

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde 24. hafta maçında TOFAŞ, lider Türk Telekom  konuk etti. Baştan sona çok keyifli geçen maçı son anlarda konuk Ekip Türk Telekom 91-94 kazanmayı başardı.

Türk Telekom 21. galibiyetini alırken TOFAŞ ise 15. yenilgisini yaşadı.

Türk Telekom’da Koç Erdem Can, mücadelenin üçüncü çeyreğinde üst üste aldığı teknik faullerle diskalifiye edildi.

Soyunma odasına giderken bir taraftar sataşınca bir tartışma da orada yaşandı. Maçın son periyotunda Türk Telekom kadro derinliğini kullanıp kazanmayı başardı. Tony Taylor işlerin kötü gittiği dakikalarda müthiş oynayıp Telekom’u oyunda tutan isim oldu. Orhun Ene geldikten sonra her şeyi değişen Tofaş yine çok iyi ve akıllı Basketbol oynadı ama 2 yabancı oyuncusu 5 faul ile kenara gelince kaybetmekten kurtulamadı.

Türk Telekom bu sonuçla haftayı lider tamamladı.

 

 

TOFAŞ’ta Rob Gray 23 sayı – 6 asist – 4 ribaund ile oynarken Milton Doyle 23 sayı – 2 ribaund, Brady Manek 16 sayı – 6 ribaund, Berk Uğurlu 9, Boubacar Toure 7, Berke Büyüktuncel 6 sayıyla oynadı.

Türk Telekom’da Jerian Grant 24 sayı – 4 ribaund – 4 asist ile mücadele ederken Tony Taylor 20 sayı – 3 asist, Axel Bouteille 18, Rıdvan Öncel ve Erkan Yılmaz 8, Tyrique Jones 7 sayı – 12 ribaund ile maçı tamamladı.

1. çeyrek: 22-22
2. çeyrek: 47-47
3. çeyrek: 74-66
4. çeyrek: 91-94