Trinchieri çok öfkeli !

Trinchieri çok öfkeli !

Bayern Münih, geçtiğimiz gün Almanya Ligi BBL’de MHP Riesen Ludwigsburg’a karşı 68-96’lık ağır bir yenilgi aldı. Maçın ardından EuroLeague ekibinin koçu Andrea Trinchieri, sonuçtan dolayı çok öfkeliydi:

“Bugün hiçbir açıklamam da bahanem de yok. Benim için Almanya’daki altı buçuk yıllık koçluk kariyerimde koçluk yaptığım en kötü şeydi. Utanılacak durumdaydık. Gerçek bu ve kabullenmesi çok zor.

Gerçeklik yüzümüze vurdu. Yorgun olduğumuzdan bahsediyoruz ve tamam, üst üste maçlar oynadığımız üst üste üçüncü haftadayız fakat üzgünüm, umurumda değil. Biz burada basketbol oynamak, formayı onurlandırmak ve mücadele etmek için varız fakat bunu yapmadık. Şu anda dönüm noktasındayız. Neler olacağını önümüzdeki birkaç günde göreceğiz. Bu tarz bir maçın analizini yapmadan devam edemezsiniz.”

Bayern, maça çok kötü başlamıştı ve henüz devre arasında 23 sayı geriye düşmüştü. Trinchieri’nin takımı, bir an bile maçın içinde gözükmedi ve saha içinden %37 ile isabet bulabildi.

“Bu tarz maçlar dönüm noktası olur. Ya ne yapmanız gerektiğini ve nasıl yapmanız gerektiğini seçersiniz… Bizim tek seçeneğimiz bu ve bunu yapacağız.

Bayern, hafta içinde EuroLeague’de temsilcimiz Anadolu Efes ile karşılaşmak için Türkiye’ye seyahat edecek.

 

 

EUROHOOPS