”Torino’dayız Çok Mutluyuz”

”Torino’dayız Çok Mutluyuz”
CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi Yarı Final rövanş maçında Eczacıbaşı Dynavit, İtalyan ekibi Igor Gorgonzola Novara’yı 3-0 mağlup ederek adını finale yazdırdı. Müsabakanın ardından İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine açıklamalarda bulunan Simge Aköz ile Beyaz Arıcı, açıklamalarda bulundu.

Simge Aköz: “Güzel bir konsantrasyon vardı”

Eczacıbaşı’nın başarılı liberosu Simge Aköz, “Deplasmanda zorlu atmosfer vardı. O atmosferde de aslında biraz baskıyı hissedip 3-2’lik mağlubiyet aldık. Ama aslında bizim oyunumuz buydu. Bugün bunu yansıttığımıza inanıyorum. Ara sıra inişler çıkışlar olur ama bugün çok güzel bir takım oyunu vardı ortada, güzel bir konsantrasyon vardı. Torino’dayız çok mutluyuz.” şeklinde konuştu.

“İyi bir maç ortaya koyduğumuzun inancındayım”

Turuncu-beyazlıların başarılı liberosu, hedeflerine adım adım gittiklerini aktararak şunları söyledi:

“Eczacıbaşı’nın hedefi her zaman şampiyonluktur. Bu stresi kendi üzerimizden atarak, aynı zamanda adım adım ilerleyerek daha iyi bir maç ortaya koyduğumuzun inancındayım. Bu takıma güzel yansıdı, finali garantiledik. Umut ediyorum çok güzel bir final maçı olacak.”

Beyza Arıcı: “Net bir skorla finale adımızı yazdırdık”

Eczacıbaşı’nın orta oyuncusu Beyza Arıcı ise, “Deplasmanda ilk maçı 3-2 kaybettik. İstediğimiz performansı gösterememiştik. Bugün burada 3-0 net bir skorla finale adımızı yazdırdık. Tekrar kulübümüze, Şampiyonlar Ligi Finali’ni getirmek gurur verici, güzel bir durum.” ifadelerini kullandı.

“Daha iyi, daha kaliteli yapmaya çalıştık”

İlk maçta istedikleri performansı gösteremediklerini ve bu maça iyi hazırlandıklarını aktaran Beyza, sözlerini şöyle tamamladı:

“İlk maçta hem blok defans anlamında hem diğer konularda gerçekten çalıştık. Burada neler yapmamız gerektiğini, bunlara odaklı geldik. Yaptığımız şeyleri daha iyi daha kaliteli yapmaya çalıştık. Bu da 3-0 net skoru getirdi.”

 

 

 

AJANSSPOR