Timsahlar, Beşiktaş Emlakjet’i rahat geçti

Timsahlar, Beşiktaş Emlakjet’i rahat geçti

Frutti Extra Bursaspor, Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin 13’üncü haftasında Beşiktaş Emlakjet’le karşı karşıya geldi. Zorlu mücadele dolu tribünler önünde oynandı. Frutti Extra Bursaspor rakibini 88-74’lük skorla devirdi.

Frutti Extra Bursaspor’da Auguste 26, Onuralp Bitim 24 ve Needham 20 sayıyla maçın en skorer isimleri oldu. Beşiktaş Emlakjet’te Mccormack’ın 19 sayısı mağlubiyeti engelleyemedi.

Beşiktaş Emlakjet’in Anadolu Efes’ten transferleri Ömercan İlyasoğlu 10 ve Egemen Güven 8 sayı ile lige yeniden MERHABA dediler. Onuralp Bitim önlenemez yükselişini sürdürürken Zach Auguste 26 sayı ile büyük patlama yaptı. Taraftarın maça büyük ilgisi vardı ve Basketbolun seyirci ile çok güzel olduğu bir kez daha anlaşıldı.

İlk yarıda büyük üstünlük sağlayan Frutti Extra Bursaspor 3. periyot sonunda Beşiktaş’ın yaklaşmasını engelleyemese de son periyot yeniden oyuna ağırlık koyup farklı galibiyete ulaştı. Pınar Karşıyaka’nın kaybettiği haftada Frutti Extra Bursaspor’un galibiyeti taçlanmış oldu.

 

 

Salon: TOFAŞ
Hakemler: Ali Serkan Emlek, Alper Özgök, Göksun Öz

Frutti Extra Bursaspor: Needham 20, Onuralp Bitim 24, Auguste 26, Dudzinski 4, Clemmons 5, Tarık Sezgün, Yiğitcan Saybir 2, Enes Berkay Taşkıran 2, Ömer Utku Al 2, Mithat Can Özalp, Ahmet Düverioğlu 3

Beşiktaş Emlakjet: Usher 12, Okben Ulubay 5, Orelik 7, Mooney 8, Mccormack 19, Ömer Can İlyasoğlu 10, Efe Tahmaz, Akif Egemen Güven 8, Burak Can Yıldızlı, Rich 5

1. Periyot: 29-18
Devre: 50-35
3. Periyot: 69-63

5 faulle çıkanlar: 37.42 Mooney (Beşiktaş Emlakjet), 37.53 Dudzinski (Frutti Extra Bursaspor)