”Tekrar Eski Günlerdeki Kazanan, Geri Adım Atmayan Tofaş Ortaya Çıkıyor”

”Tekrar Eski Günlerdeki Kazanan, Geri Adım Atmayan Tofaş Ortaya Çıkıyor”

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde Anadolu Efes karşısında kazanan TOFAŞ’ta koç Orhun Ene galibiyeti değerlendirdi.

Ene “Biz mi çok iyiyiz, Anadolu Efes mi çok kötü buna bakmak lazım. Anadolu Efes iyi değil, onu kabul etmek lazım. Efes‘in oyuncu potansiyeli hem sahadaki yetenek olarak hem de kenardaki yönetim olarak çok iyi bir ekip ama onların düşüşte olması bugün maçı başka bir havaya soktu. Biz bunu biliyorduk yani onların çok moralli olmadıklarını biliyorduk. Moralli olmasalar da maçın bir anında bir araya geldiklerinde fark yaratabilecek bir takım. Bu hafta hep maçın sonunu konuştuk. Oyun hep kafaya kafaya geldiğinde oyunun sonunda kırılabiliyorlar. Bulundukları durumdan dolayı ve bu kırılganlık da bizim işimize yaradı.

Tabii ki oyuncularımın gayretini, bu maça hazırlığımızı göz arda edemeyiz. Burada herkes çok büyük emek verdi. Biz de onları mental olarak kötü bir zamanda yakaladık. Kendi adımıza burada oynadığımız Galatasaray, Fenerbahçe, Türk Telekom ve Anadolu Efes maçları hep üst sıralara oynayan ekipler. Tekrardan eski günlerdeki kazanan, geri adım atmayan TOFAŞ ortaya çıkıyor. O beni kendi adıma mutlu ediyor. İnşallah ligin kalan maçlarında da bu isteği ve arzuyu devam ettirirsek diğer takımların yaşadığı düşüşlerden avantajlı çıkan biz olacak ama burada bizim hazır olmamız lazım”