“Tavares İnanılmaz Oynadı, ‘Yaşlı Tayfa’ Bitirdi”

“Tavares İnanılmaz Oynadı, ‘Yaşlı Tayfa’ Bitirdi”

Turkish Airlines EuroLeague’de Final Four’un ilk ayağında Real Madrid, El Clasico’da bir kez daha Barcelona’yı mağlup etmeyi başardı. Maçtan 66-78 galip ayrılan eflatun-beyazlılar finalde Olympiakos’un rakibi oldu.

İkinci yarıda Walter Tavares savunmada, Sergio Rodriguez de hücumda muhteşem işler yaptı ve Real Madrid‘i finale taşıdı.

Adam Hanga da maçı sayı atmadan tamamlasa da 6 ribaund – 2 asist yaptı ve savunmadaki performansıyla kilit oyunculardan biri oldu.

Maçın ardından Eurohoops’a özel bir röportaj veren Hanga, takımdaki tecrübeli oyuncuların performansına vurgu yaptı:

“İkinci yarıda fark aynı sayıda üçlük atamamaları oldu. Çok iyi başladılar fakat er ya da geç şutların girmeyeceğini biliyorduk. Şutlar kaçtıkça biz de ribaundları alarak tempoyu kontrol edebildik.

Edy inanılmaz bir maç oynadı, yaşlı tayfa da gelip maçı kapattı. Genel olarak takım çok iyi iş çıkardı fakat kazanmasaydık hiçbir anlamı yoktu. Ben bu performanslara mucize demezdim. Yıllardır bu işi yapıyorlar. Çok fazla deneyimleri var, çok iyi oyuncular. Belki 10 yıl önceki kadar hızlı değiller fakat bazı alışkanlıkları ve karakterleri var.”

 

 

 

 

EUROHOOPS