Tarsus Belediyespor Artık Basketbol Süper Ligi’nde

Tarsus Belediyespor Artık Basketbol Süper Ligi’nde

Türkiye Kadınlar 2. Ligi’nde Tarsus Belediyespor şampiyonluk sevincini yaşayan takım oldu.

Kupa törenine katılan TBF Ceo’su Ömer Önan,Yönetim kurulu üyesi Aydin Şerbetçioğlu,
Basketbol Federasyonu Genel Sekreteri Serhan Antalyalı, kadın ligleri direktörü İlker Kırbaş, TKBL direktörü Esra Erden Atacan, aynı zamanda Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit maçı protokol tribününde izleyenler arasındaydı.

 

Tarsus Belediyesi Koçu Mustafa Secerlioğlu maç sonunda görüşlerini açıkladı.

”Bu sezon oyuncularımızı çok titiz davranarak seçtik, oyuncuların karekterli, mücadeleci ve tecrübeli olmalarına özen gösterdik. Bu doğrultuda yabancı oyuncumuzu yıllardır Türkiyede oynayan ve şampiyonluklar yaşamış Sasha Samolia Goodlett’ten yana kullandık. Performansı oldukça yüksek ve beklentilerimizin üstünde çıktı. Türk oyuncularımızdan Nihal Güngör , Hande Kuzu ve Yağmur Bul bu ligte şampiyonluk yaşamış ve çok tecrübeli oyuncular performansları gayet iyi. Dilara Tongar, Cansu Yetiş oyun kurucu mevkiinde görevlerini çok iyi şekilde yapıyorlar. Dilara Kaya Lafatan ve Melis Sadıç uzun oyuncu rotasyonunda kullandığımız oyuncularımız ve iyi perfonmans alıyoruz. Genç oyuncularımız Hazal Bayır, Dilara Bardakçı ve Simge Şeker antrenmanlarda ablalarına çok iyi antrenman vererek onları maçlara hazırlayıp maçta görev geldiğinde mücadele ediyorlar. Genelde oyuncularımın performansından memnunum. Takım kaptanımız Ebru Torun çok tecrübeli ve süper lig tecrübesi olan bir oyuncu, saha içinde ve dışında görevini çok iyi yapan bir oyuncu.

 

 

Sezon başında belediye başkanımız Dr Haluk Bozdoğan bize ligde 2 kupa hedefi koymuştu ve kesin şampiyonluğun Tarsus’a gelmesi talimatını vermişti. Bizde bu doğrultuda çalışmalarımıza başladık ve Federasyon Kupasını kazandık. 2.hedef olan Tkbl şampiyonluğunuda Tarsus’a getirdik ve başkanımıza verdiğimiz sözü tuttuk. Bu süreçte başkanımız Dr Haluk Bozdoğan maddi manevi hep takımımızım yanında odu, her zaman maçlarımızı yakından takip etti ve desteğini bizden hiç esirgemedi. Başkanımız süper lige çıkıp Tarsus’a Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş takımların gelmesini ve Tarsus gençliğine ve Tarsus’un tanıtımına çok faydalı olacağı bilincini bizlere aşıladı. Başkanımıza bizlere olan desteklerinden dolayı teşekkür ederim” dedi.