Tarsus Belediyesi zirvede yalnız kaldı

Tarsus Belediyesi zirvede yalnız kaldı

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi Lideri Tarsus Belediyesi evinde konuk ettiği Fenerbahçe Gelişim’i 74-68 yenmeyi başardı ve iki takım arasındaki puan farkını 2’ye çıkardı.

Fenerbahçe’nin kazanması durumunda puanların eşitleneceği maçta Tarsus ekibi Sasha Goodlett 19 sayı 15 asist ile buna izin vermedi ve zirvede yalnız kaldı.

 

 

Maç sonrası Tarsus Belediyesi Koçu Mustafa Secerlioğlu kazandıkları için çok mutlu olduklarını belirterek ”Evimizde Ligin genç ve formda takımlarından Fenerbahçe Gelişim oynadık. Karşı takım çok yüksek şut yüzdelerine sahip pota altında da genç ve dinamik Sırp oyuncusuyla 1. Periyodu 5 üçlük isabeti ile domine ettiler. Rakip takım ilk Yarıda dış atışlar ile hızlı başladı ve bizde pota altında Sasha ve Dilara’yı iyi kullandık. Adam adama başladığımız savunma düzenimizde zaman zaman Alan savunmasına dönerek karşı takımın dengesini bozmaya çalıştık, bu savunma anlayışımız sahaya iyi yansıyınca 2 bin seyirci önünde güzel bir galibiyet aldık.

 

 

2. Yarı düzenli savunma sistemimizin yanına oyunun temposunu kontrol etmemizle beraber oyunun ritmini elimize aldık ve maç boyu skor avantajını önde götürmeye devam ettik. Çembere atak yaparak ve topu paylaşarak skor farkını korumayı bildik ve maçın kazananı biz olduk. Dilara Lafatan 12 sayı, Nihal Güngör Yıldırım 16 sayı 11 ribaund ile double-double, Dilara Tongar 8 sayı 6 asist, Yağmur Bul 13 sayı 5 asist ve Sasha Goodlett 19 sayı 15 asist ile skora katkı sağladılar. Takımım elinden gelenin en iyisini yaparak galibiyeti Tarsus Halkına hediye ettiler. Bu arada maçı izlemeye gelemese de maç sonu tebrik etmek için arayan Tarsus Belediye Başkanımız Sayın Doktor Haluk Bozdoğan ve bizi sahada destekleyerek adeta 6. Adam rolünü üstlenen 2 bin kişilik Tarsus Halkına teşekkürlerimi sunuyorum. Bizleri maçta yalnız bırakmayarak muhteşem bir atmosfer oluşturdular. İnanıyorum ki destekleri her zaman devam edecek” dedi.