”Taraftarların Desteği Bize Güç Verecektir”

”Taraftarların Desteği Bize Güç Verecektir”

Panathinaikos için uzun zamandır bilinen hamle sonunda resmiyete kavuştu. Yunan devi, koç Ergin Ataman’la 2 yıllık sözleşme imzalandığını resmen duyurdu.

Anadolu Efes‘le vedalaşan Ataman, ardından Atina’nın yolunu tuttu. Panathinaikos‘un salonu OAKA’yı ziyaret eden Ergin Ataman, burada Yunan basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Ergin Ataman’ın Panathinaikos Koçu olarak yaptığı ilk açıklamalar şu şekilde:

“Yeşili severim, yeşil ve beyaz çok güzel renkler. Panathinaikos’un yeni başantrenörü olduğum için çok mutluyum.Kulüp olarak burada büyük hedefler için mücadele etmeye hazırız. Panathinaikos’la yeni bir maceraya atılıyorum ve bu konuda çok iyimserim, zaten iyimser olmasam burada ne işim var? OAKA, geçmişte onlarca büyük başarıya tanıklık etti. Panathinaikos, Avrupa’nın en büyük takımlarından bir tanesi. Artık bu kulüp için başarı dolu günlere geri dönme vakti geldi.

Taraftarların sezon boyunca OAKA’yı dolduracaklarına inanıyorum, başkanımız Dimitris Giannakopoulos ve teknik ekibimizle birlikte güçlü bir kadro kurmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ben Atina şehrini çok seviyorum ama buraya tatil için değil, kazanmak için geldim. Ben kazanan bir antrenörüm, geçtiğimiz sezon EuroLeague’de çok iyi geçmese bile Anadolu Efes‘le çok önemli başarılar elde ettim. Şimdi aynı başarıları Panathinaikos’la yaşayacağıma dair inancım tam, umarım Panathinaikos taraftarları bu süreçten keyif alırlar.

Panathinaikos’taki ilk maçımda taraftarların OAKA’yı tamamen dolduracaklarına eminim, ayrıca yalnız olmayacağım. Önümüzdeki sezon için güçlü, geniş ve kaliteli bir kadromuz olacak. Teknik ekibimizle birlikte transfer çalışmalarını sürdürüyoruz, başkanımız Dimitris Giannakopoulos bize kaliteli ve kazanan bir kadro kurabilmemiz için çok yardımcı oluyor. Taraftarların desteği bize güç verecektir, kariyerim boyunca harika atmosferlerin önünde olmayı seven bir koç oldum. Ben burada hiçbir şeyi tek başıma başaramam, başarıya ulaşabilmemiz için taraftar desteğine ihtiyacımız var.”

 

 

 

 

EUROHOOPS