“Sonunda Altın Madalya aldık! Yıllardır Bunu Bekliyorduk”

“Sonunda Altın Madalya aldık! Yıllardır Bunu Bekliyorduk”

A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın kaptanı Eda Erdem Dündar, FIVB Voleybol Milletler Ligi’ndeki şampiyonluk sonrası konuştu.

Filenin Sultanları’nın yıldızı Eda Erdem Dündar, Milletler Ligi’ndeki şampiyonluğun ardından açıklamalarda bulundu. Tecrübeli voleybolcu, “Sonunda altın madalya aldık! Yıllardır bunu bekliyorduk” diyerek sözlerine başladı.

En başından bu yana kupayı alacaklarına inandıklarını belirten Eda Erdem Dündar, “Bu bir rüyaydı, inanamıyorum. 2005 yılından bu yana milli takım forması giyiyorum. Çok uzun bir maceraydı. Koçumuz Santarelli ile birlikte başarabileceğimize inandık. Takım arkadaşlarımla gurur duyuyorum” ifadelerini kullandı.

Melissa Vargas’ın performansını değerlendiren Eda Erdem Dündar, “Vargas sadece mükemmel bir oyuncu değil, aynı zamanda mükemmel bir insan. Bizden biri olduğunu ilk andan bu yana gösterdi. Türkiye’de şu an yaşananları hayal bile edemiyorum” açıklamasını yaptı.

Eda Erdem Dündar son olarak, “Takım olarak bence çok iyi hazırlandık. Daniele bize ilk günden beri, ‘Kızlar, biz oraya şampiyon olmaya gidiyoruz’ diyordu” ifadelerini kullandı.