”Son molada topu yarı sahadan da çıkarabilirdik”

”Son molada topu yarı sahadan da çıkarabilirdik”

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde Beşiktaş Emlakjet deplasmanında kazanan Manisa Büyükşehir Belediyesi’nde Koç Hakan Demir maçın ardından görüşlerini açıkladı.

Manisa ekibinin başına geçtiğinden beri fark yaratan Koç Hakan Demir “Son molada topu yarı sahadan da çıkarabilirdik, tam sahadan da çıkarabilirdik. Biraz zaman kazanmak adına tam sahadan çıkartmak istedik. Biraz risk aldık ama yapacak bir şey yok. Eğer faul yapsalardı çok ciddi bir süre kalacaktı. Onun için tam sahadan çıkardık topu. Oyunculara sordum ve onların kararı önemliydi. Basketbol adına çok güzel bir maç olmadı ama çok gergin ve stresliydi. Beşiktaş‘ı bu sezon iki kere yenmek bizim için ligde kalma adına önemli bir katkı olacak” dedi.

 

Sayman’ın yorumu:

Basketbolumuzda şehir Kulüpleri çoğaldıkça seyircinin artışı,Basketbola kattığı değer ve heyecan artıyor. Özellikle küçük şehirlerde halkın en önemli aktivitesi olabiliyor. Ailece gelinen maçlar keyif veriyor. Basketbolu sadece İstanbul olarak görme alışkanlığını bıraktığımızda belki gerçekten İspanya Ligine rakip olabiliriz. Kağıt üstünde anlatılan ‘Avrupa’nın en iyi ligi’ yalanına inanmayacak kadar akıllıyız. Biraz emek verirsek gerçekten marka değerimiz artar.

 

Naçizane…