“Sırbistan’a Dönersem Kızılyıldız Formasıyla Dönerim”

“Sırbistan’a Dönersem Kızılyıldız Formasıyla Dönerim”

Fenerbahçe Beko’nun yıldızı Marko Guduric, formunun zirvesinde ve harika oynuyor. Geçtiğimiz hafta Partizan deplasmanında gösterdiği muhteşem performansla takımını kritik galibiyete taşıyan Sırp yıldız, EuroLeague’de haftanın MVP’si seçilmişti.

Ardından Sırbistan’ın Dünya Kupası bileti almak için Büyük Britanya’yı yenmesi gereken maçta forma giyen Guduric, bir kez daha iyi bir performans sergiledi ve takımını Dünya Kupası’na taşıdı.

Guduric, Fenerbahçe formasıyla iyi performanslar sergilese de Partizan maçının ardından olası bir Sırbistan’a dönüş senaryosu tekrardan gündeme geldi. Guduric, Partizan’dan teklif gelmesi durumunda ne yapacağını açıkladı:

“Bunun cevabını herkes biliyordur. Şu an böyle düşünüyorum ve muhtemelen hep böyle düşüneceğim. Benim nereden çıktığımı biliyorlar, küçüklüğümden beri böyle oldu. Burada işlerin nasıl yürüdüğü de belli. Bu ihtimali düşünmek bile istemiyorum. Sırbistan’a dönersem Kızılyıldız formasıyla dönerim.” dedi Guduric, TV Una’ya verdiği röportajda.

Partizan maçının ardından Guduric, Belgrad’da kalmış ve Kızılyıldız’ın ALBA Berlin’i ağırladığı maçı tribünden izlemişti. Yıldız oyunuya tribünler büyük sevgi göstermişti.

Guduric, Kızılyıldız ile olan bağına dair şu cümleleri kurdu:

“Herkes küçüklüğümden beri Kızılyıldız taraftarı olduğumu biliyor. Orada büyüdüm ve kariyerimin belki en iyi yılları olmasa da çok iyi yıllar geçirdim. Sanırım ilk kez bir maça izleyici olarak gittim. Beni harika karşıladılar. Dürüst olmam gerekirse tüylerim diken diken oldu. Bütün anılarım canlandı. Türkiye’de ve İspanya’da işler her ne kadar güzel gitse de hep yabancı olacağım, burada evimde gibiyim.”

 

 

 

EUROHOOPS