Sergio Llull: “Pablo Laso’nun Real Madrid’deki Mirası Çok Büyük”

Sergio Llull: “Pablo Laso’nun Real Madrid’deki Mirası Çok Büyük”

Turkish Airlines EuroLeague normal sezonunun 20. hafta karşılaşmasında lider Real Madrid, zorlu Olympiacos deplasmanında sahne alacak.

Liderlik yarışını yakından ilgilendiren bu kritik mücadelenin öncesinde Real Madrid kaptanı Sergio Llull, Yunanistan kaynaklı Gazzetta’ya açıklamalar yaptı.

Bu yaz tartışmalı şekilde görevine son verilen koç Pablo Laso’ya dair konuşan Sergio Llull, şu ifadeleri kullandı:

“Pablo Laso gibi yıllar boyunca çok önemli başarılar kazanmış ve kulüp tarihinde önemli yer edinmiş bir koçun ayrılmasından sonra yerine gelen başantrenörün Laso’yla kıyaslanması normal. Yine de öncelikle her sezondan keyif almaya bakmak lazım. Ben kariyerim boyunca Pablo Laso’dan çok şey öğrendim, onunla çalışmaktan büyük keyif aldım ve sonsuza dek kendisine minnettar kalacağım. Artık Chus Mateo’yla farklı bir döneme geçiş yaptık, onunla da kupalar kazanmak istiyoruz.

Pablo Laso Real Madrid’den ayrılsa da bıraktığı miras çok büyük. Halen onun döneminde olduğu gibi çok dinamik bir basketbol anlayışına sahibiz, sahada ribaundları kontrol edip olabildiğince koşarak rakiplerimizi şaşırtmaya çalışıyoruz. Bence oynadığımız basketbol izleyenlere büyük keyif veriyor. Bana kalırsa Pablo Laso’nun bize bıraktığı en büyük miras tam olarak bu, takımdan ayrılsa bile halen birçok şey onun dönemindeki gibi devam ediyor.”

Artık basketbolculuk kariyerinin son dönemlerine giren Llull, emekli olduktan sonra koçluk yapmayı düşünmediğini belirtti:

“Kariyerimin kalan kısmında basketboldan keyif almaya devam etmek istiyorum, en büyük önceliğim bu. Her sabah uyanıp yaptığım işten keyif almaya devam etmek istiyorum. Bunun yanı sıra kulübüm Real Madrid’in kupalar kazanmasına yardımcı olmayı amaçlıyorum. Kariyerimin devamı için en büyük iki motivasyonum bunlar.

Emekli olduktan sonra koçluk yapmak gibi bir niyetim şu an için kesinlikle yok. Elbette hayatın size neler getireceğini asla bilemezsiniz ama bence başantrenörlük aşırı derecede zorlu bir iş. Bu işi seçersiniz aldığınız her saniye boyunca kendinizi koçluğa adamak durumundasınız. Biz oyuncular olarak uyanıyoruz, tesislere gidiyoruz, idman yapıyoruz, maçlara çıkıyoruz ve eve geri dönüyoruz. Koçların işi bizden çok daha fazla. İdmanlardan sonra rakip analizine, maç tekrarlarını izlemeye ve farklı konulara çok fazla vakit ayırmak durumundalar. Şu an için başantrenörlük gibi bir niyetim yok ama ileride neler olacağını bilemeyiz.”

 

 

 

EUROHOOPS