Selçuk Ernak serbest atış farkına tepkili !

Selçuk Ernak serbest atış farkına tepkili !

FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nin Son 16 turundaki L grubu ilk müsabakasında temsilcimiz Darüşşafaka, deplasmanda karşılaştığı Surne Bilbao’ya 85-75 mağlup oldu.

Koç Selçuk Ernak, alınan yenilginin ardından mikrofon karşısına geçti.

Selçuk Ernak “Öncelikle rakibimiz Surne Bilbao’yu aldıkları galibiyetten dolayı tebrik ediyorum, bugün çok iyi bir oyun ortaya koydular. Bence bugün bizim için maçın en belirleyici kısmı 3. çeyrek oldu. Bu bölümde yaptığımız hatalar nedeniyle rakibimizin öne geçip farkı 10’a kadar çıkarmasına sebep olduk. Yaptığımız top kayıpları sayesinde rakibimiz hücumdaki ritmini bulabildi. Bilbao’nun çok etkili kısaları var, açık sahayı yakaladıkları zaman uygun atış fırsatlarını kolaylıkla bulabiliyorlar. Üçüncü çeyreğin skoru 26-16 Bilbao lehineydi, bugün maçı üçüncü çeyrekteki kötü oyunumuz yüzünden kaybettik. Bu tür deplasman maçlarında kontrolü kaybettiğiniz zaman rakipler sizi kolaylıkla cezalandırabiliyorlar, bu durum özellikle İspanya Ligi takımları için geçerli. Son olarak bir noktaya daha değinmek istiyorum. Bilbao bugün tam 31 serbest atış kullandı, biz ise yalnızca 6 faul atışı kullandık. Uzun zamandır serbest atış istatistiğinde böylesine bir fark görmemiştim, bence bu durum son derece tuhaf.” dedi.

 

“Maçın ilk yarısında Darüşşafaka‘nın agresif savunmasına karşı hücum etmekte çok zorlandık, savunmada çok bir sorun yaşamasak da hücum ritmimizi bulamadık. İkinci yarıya ise bambaşka bir mantaliteyle çıktık, Darüşşafaka’nın sert savunmasına karşı nasıl hücum etmemiz gerektiğinin farkına vardık. Savunmada ise rakibimizin sertlik düzeyine yaklaşmayı başararak maçı kazandık.”