Scariolo’dan büyük ve haklı tepki

Scariolo’dan büyük ve haklı tepki

Turkish Airlines EuroLeagu’in 19. haftasında Olympiakos, tartışmalarla dolu bir maçta Virtus Bologna’ya karşı deplasmanda 85-83 galip geldi.

Hakem üçlüsü, maçın son dakikalarında Milos Teodosic’in iki teknik faul almasına neden olan Semi Ojeleye kararı da dahil olmak üzere birkaç şüpheli düdük çaldı.

Maç sonrası basın toplantısında açıklamalarda bulunan Virtus Bologna koçu Sergio Scariolo, hakem kararlarına değindi:

“Antrenörler ve oyuncular hata yapar. Bu yaşıma geldim, son dakikalarda bu kadar büyük hakem hataları yapıldığını hiç hatırlamıyorum. Her şeyi yeniden izledim ve hayretler içerisindeyim. Ama hakemler de hata yapar”

61 yaşındaki Sergio Scariolo, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Maç içinde öfkenizi kontrol altında tutmanız gereken durumlar vardır, çünkü olaylara öznel bir bakış açısıyla bakmanıza sebep olan şey duygusallığınızdır. Ama bu gece yaşananları yutmak zor. Oyunun sonunda bir dizi kötü karar verdi. Ama biz EuroLeague’de ilk kez sahneye çıkan bir takımız, bunu içimize atmak zorundayız! Birkaç yıl daha böyle canımızı dişimize takmamız gerekiyor, umarız bunu yapabiliriz.”

Scariolo, dördüncü çeyrekte 00:19 kala oyundan atılan Milos Teodosic hakkında konuşmaya devam etti.

“İster küplere binsin ister müthiş oynasın, Milos her zaman Milos’tur. Onu değiştirmek istemiyoruz, onu olduğu gibi kabul ediyoruz.”