”Satoransky’i riske etmek istemedik”

”Satoransky’i riske etmek istemedik”

Turkish Airlines EuroLeague normal sezonunun 19. hafta karşılaşmasında Anadolu Efes, zorlu Barcelona deplasmanında sahne alacak.

Bu zorlu mücadelenin öncesinde Barcelona Koçu Sarunas Jasikevicius, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Tomas Satoransky’nin sakatlığı nedeniyle formasından uzak kalacağını söyleyen Saras, Nicolas Laprovittola’nın “sahadaki patron olması” gerektiğini söyledi:

“Maalesef ana oyun kurucumuz Tomas Satoransky, Anadolu Efes karşısında forma giyemeyecek. Bu nedenle Nico Laprovittola’nın 1 numara pozisyonundaki süreleri artacak, yarın sahadaki patronun Laprovittola olması lazım. Kendisini bir süredir 2 numara pozisyonunda kullansak da oyun kurucu olarak oynayabiliyor. Özellikle geçtiğimiz sezonun büyük bölümünde oyun kurucu olarak süre almıştı. Ayrıca Rokas Jokubaitis’e de çok ihtiyacımız olacak, umarım son 2 haftada olduğu gibi iyi bir performans ortaya koyar. Tomas Satoransky’nin ciddi bir sakatlığı yok ama henüz kendisini tamamen hazır hissetmiyor, bu sebeple Satoransky’i riske etmek istemedik.

Oyuncular böyle önemli maçlarda oynamaktan büyük keyif alıyorlar, bu sebeple herkesin yarın 40 dakika boyunca oyuna konsantre olacağını inanıyorum. Evimizde son 2 senenin EuroLeague şampiyonunu ağırlayacağız. Evet, son maçlarda iki taraf arasında bazı gerginliklerin yaşandığı doğru ve bu durum, muhtemelen basketbolseverler için karşılaşmayı çok daha ilgi çekici hale getiriyor. Bizim için maça dair en önemli konu her ne yaşanırsa yaşansın 40 dakika boyunca sahadaki konsantrasyon seviyesini korumak olacaktır. Eğer bunu başarırsak kazanmak için şansımız olabilir.”