Sasha Vezenkov: “Giannis ABD’ye Döndüğünde Maçta Yaşananları Nasıl Anlatacak?”

Sasha Vezenkov: “Giannis ABD’ye Döndüğünde Maçta Yaşananları Nasıl Anlatacak?”

Yunanistan Ligi final serisi 4. maçında Olympiacos, Panathinaikos deplasmanına konuk oldu. OAKA’da maçın durmasına sebep olan bazı tribün olaylarının ardından maç erken bitirildi ve Olympiacos, 14. kez şampiyon oldu.

Üçüncü çeyreğin bitiminden önce, Olympiacos’un 63-35 önde olduğu sırada atılan cisimler maçı kesintiye uğrattı. Beş maçlık seride 2-1 önde olan Kırmızılar galip ilan edildi.

Olayların ardından Olympiacos‘un yıldız forveti Sasha Vezenkov düşüncelerini Gazzetta.gr ile paylaşarak maçta yaşananlara ışık tuttu ve kendi geleceği üzerine kafa yordu.

“Elbette oyuncular olarak sonuç ne olursa olsun maçları bitirmek isteriz, bu bizim işimiz,” diyerek sözlerine başladı. “Bir uzman gibi davranmayacağım ama bu görüntüler spor için uygun değil, her seviyede hasta olan bir toplumda bu pastanın üzerindeki krema. Bu sadece bu arenada yaşanmıyor, çok sık rastlanan bir durum.

“Bir yıl önce taraftar şiddeti nedeniyle bir çocuğumuzu kaybettik, bunu durdurmak için ne yapılmalı? Ne gibi önlemler alınmalı bilmiyorum ama bir şeylerin değişmesi gerekiyor. Tüm Avrupa’da her şey yolunda gidiyor ve biz istisnayız,” dedi.

“Onlara hiçbir şey söyleyemeyiz, [Piece and Friendship] salonumuzda böyle şeylerin olduğunu hayal bile edemeyiz. Şiddetin her türlüsünü kınıyoruz, bu utanç verici,” dedi EuroLeague MVP’si. “Yunanistan liginin seviyesi İtalya ya da İspanya gibi değil ama ülkemizi EuroLeague’de temsil eden takımlarımız var, diğer Avrupa turnuvalarında da takımlarımız var. Bugün Giannis Antetokounmpo maçı izlemeye geldi, (Amerika’ya döndüğünde) maç hakkında ne söyleyecek?”

Vezenkov ayrıca bir kez daha kendisini bekleyen yolu ve NBA’e, Sacramento Kings‘e olası bir sıçramayı değerlendirdi.

“Şimdilik takım arkadaşlarımla birlikte şampiyonluğun tadını çıkarmak istiyorum çünkü her kupa önemli, sporda hiçbir şey hafife alınmaz. Seçeneklerime ve ne yapmam gerektiğine bakacağım. Eğer bu Olympiacos‘la son maçımsa onlara çok teşekkür ederim. Ama kesinlikle çok dikkatli düşüneceğim, şu anda sadece biraz rahatlamak istiyorum.”