Saras Jasikevicius’tan Mirotic Açıklaması: “O da İnsan”

Saras Jasikevicius’tan Mirotic Açıklaması: “O da İnsan”

Turkish Airlines EuroLeague Final Four’unun yarı final müsabakasında Real Madrid, Barcelona’yı 66-78 mağlup ederek adını finale yazdırdı. Real Madrid, finalde Olympiakos ile şampiyonluk için kozlarını paylaşacak.

Barcelona koçu Saras Jasikevicius, derbide alınan yenilginin ardından basın toplantısında mikrofon karşısına geçti.

Saras Jasikevicius’un görüşleri şu şekilde:

“Maçtan sonra da ifade ettiğim gibi bu tür durumlarda sorumluluk koçun üzerindedir. Bugün takımın daha iyi takım basketbolu oynayabilmesi için doğru formülü bulamadım. Bugün takım oyunundan ziyade çok bireysel oynadık, aslında bu ilginç çünkü son dönemlerde çok iyi basketbol oynuyorduk. Son dönemlerde çok formda olsak bile Final Four böyle bir şey, tek maçta kupanın uzağında kalabiliyorsunuz. Maalesef bizim için bugün EuroLeague sezonu bitti.

Evet, Nikola Mirotic bugün iyi değildi ama oyuncuların da birer insan olduklarını unutmamak gerek. Oyuncuların kötü günleri olabilir, bu durum beni rahatsız etmiyor. Bence asıl problem oyuncuların bireysel performanslarından ziyade takım oyununu sahaya yansıtamamış olmamız. Oyuncuların kötü günleri olabilir, bir takım olarak oynadığınız zaman bu durumun üstesinden gelebilirsiniz. Bugün maalesef takım oyunundan ziyade bireyselliğe yöneldik, bunun bedelini de kaybederek ödedik.

Bizim için EuroLeague’de sezon bitti ama önümüzde İspanya Ligi var. Çok üzücü bir sonuç aldık ve bunu unutmak kolay olmayacak, her şeye rağmen ayağa kalkıp İspanya Ligi şampiyonluğu için mücadele etmemiz lazım.”

 

 

 

 

EUROHOOPS