Saras Jasikevicius, Barcelona’daki Geleceği Hakkında Konuştu

Saras Jasikevicius, Barcelona’daki Geleceği Hakkında Konuştu

Barcelona koçu Saras Jasikevicius, dikkat çekici açıklamalar yaptı.

2020 yazında Barcelona’yla sözleşme imzalayan Litvanyalı Koç Sarunas Jasikevicius, bu süreçte takımını başta İspanya Ligi şampiyonluğu gibi önemli başarılara taşısa da zaman zaman eleştirilere maruz kalabiliyor.

Barça’yla olan kontratı bu yaz sona erecek olan Saras’ın kulüpteki geleceğine dair belirsizlikler de sürüyor. Son olarak İspanya kaynaklı Cadena SER isimli radyo kanalına açıklamalar yapan koç Jasikevicius, dikkat çekici ifadeler kullandı.

Kulüpteki geleceği hakkında sorulan soruyu yanıtlayan Saras Jasikevicius, şunları söyledi:

“Henüz yeni sözleşmeye dair kulüple aramda herhangi bir görüşme gerçekleşmedi. Bunu neden bana soruyorsunuz ki? Bu süreç sadece benim insiyatifimde ilerlemiyor. Konuya dair söyleyecek çok fazla sözüm yok, daha önce oyunculuk kariyerimde birçok kez bu durumu yaşadım. Belirsizliklere rağmen sezon sonuna kadar işimi en iyi şekilde yapmaya çalışacağım, şu an bana kalırsa bu konu hakkında düşünmemeli veya konuşmamalıyız.”

EuroLeague’de bu sezon yoluna 15 galibiyet ve 8 yenilgiyle devam eden Barcelona, Olympiacos ve ezeli rakibi Real Madrid‘in arkasından 3. sırada yer alıyor.

 

 

 

EUROHOOPS