Real Madrid’den Walter Tavares için bir ilk!

Real Madrid’den Walter Tavares için bir ilk!

Turkish Airlines EuroLeague’de şampiyonluğa ulaşan Real Madrid’in yıldızı Walter Tavares, kulübüyle yürüttüğü sözleşme uzatma görüşmelerinde geri adım atmamıştı ki ücret konusundaki ısrarı, Florentino Perez’i son yıllarda Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos gibi yıldızlara tanınmayan imtiyazı sunma noktasına getirdi.

 

Real Madrid'den Walter Tavares için bir ilk! Florentino Perez'i pes ettirdi...

Real Madrid’in Turkish Airlines EuroLeague’deki şampiyonluğunda en büyük pay sahiplerinden olan Walter Tavares’in İspanyol devindeki durumu merak ediliyor. Real Madrid, yıldız ismi kadrosunda tutmak istese de görüşmelerden henüz olumlu sonuç alınamadı.

FANATİK

ÜCRET KONUSUNDA ANLAŞMA SAĞLANAMADI

Walter Tavares’in Real Madrid ile olan sözleşmesi 2023-24 sezonunun sonunda bitiyordu. Fakat sergilediği başarılı performans nedeniyle Tavares, tarihin de uzatılacağı yeni bir sözleşme talebindeydi.

 

Real Madridden Walter Tavares için bir ilk Florentino Perezi pes ettirdi...

 

Real Madrid ile Yeşil Burun Adaları doğumlu oyuncu arasındaki görüşmeler çıkmaza girmişti. Bunda Walter Tavares’in ücret talebinin kulübün politikalarıyla uyuşmaması yatıyordu.

MAAŞ SINIRI ENGEL OLDU

İki taraf arasındaki görüşmelerin durmasına neden olan durum, Real Madrid’in maaş politikasıydı. Basketbol takımında bir oyuncu için beilrlenen en yüksek brüt ücret 3.5 milyon Euro’ydu.

 

Real Madridden Walter Tavares için bir ilk Florentino Perezi pes ettirdi...

 

Neti 2 milyon Euro civarına denk gelen bu ücretin üzerinde bir talebi bulunan Walter Tavares, isteğine karşılık bulamamıştı. Fakat son gelişmeler, bu konuda Real Madrid Başkanı Florentino Perez’in geri adım atmaya yakın durduğunu ortaya koydu.

CRISTIANO RONALDO, SERGIO RAMOS BAŞARAMAMIŞTI…

Walter Tavares, kulübün kendisiyle sözleşme yenilemek adına yaptığı tekliften memnun değil. Fakat Real Madrid, benzer konuda futbolda Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos gibi isimlere karşı bile geri adım atmamıştı.

 

Real Madridden Walter Tavares için bir ilk Florentino Perezi pes ettirdi...

 

Şimdi ise başkanı geri adım attırabilecek isim Walter Tavares oldu. Şu andaki mevcut sözleşmesinde yıllık brüt 3.2 milyon Euro kazancı bulunan Tavares, bunun üzerini talep ettiğinde 3.5 milyon Euro sınırı karşısına çıkıyordu ama Sport’un haberine göre Florentino Perez, EuroLeague’de yılın savunmacısı ve Final Four MVP’si olmayı başaran yıldızını kaybetmek istemiyor.

 

Real Madridden Walter Tavares için bir ilk Florentino Perezi pes ettirdi...

 

İspanyol ekibinden talep ettiği ücreti, başka takımlardan rahatlıkla alabileceği öngörülen Walter Tavares için Florentino Perez bir istisna gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Başkanın, Walter Tavares’in net 2 milyon Euro seviyesindeki ücretini yükselterek bir yeni sözleşme imzalamaya ve belirlenen maaş sınırını aşmaya yakın durduğu ifade edilmekte.

 

 

FANATİK