Pire’de, Hiç Bitmeyen Rekabette Yeni Randevu Bu Akşam

Pire’de, Hiç Bitmeyen Rekabette Yeni Randevu Bu Akşam

Panathinaikos, bugün oynanacak Olympiacos derbisi öncesinde bir açıklama yayınladı.

Ezeli rakipler Panathinaikos ve Olympiacos, bugün son bir ay içerisinde üçüncü kez karşı karşıya gelecekler. Yunanistan Ligi’nin 4. hafta maçında Olympiakos, sahasında Ergin Ataman’lı Panathinaikos‘u konuk edecek.

Böylelikle bu yaz Olympiacos’tan ayrılıp Panathinaikos’a imza atan Kostas Sloukas, yeni formasıyla ilk kez eski takımının salonuna çıkacak.

Panathinaikos, yoğun bir atmosferde oynanacak olan bu derbinin öncesinde resmi websitesi aracılığıyla bir açıklama yayınladı.

Yeşil-beyazlı ekip, maçta en ufak bir saha olayına tolerans gösterilmeyeceğini ifade etti:

“Panathinaikos, ilkelerine ve değerlerine sadık kalarak, basketbol alanında şiddetle mücadele etmek için mümkün olan her türlü çabayı göstermektedir.

Bu bağlamda, bugün SEF’te (Olympiacos salonu) Olympiacos’la oynayacağımız maçta en ufak bir saha olayına tolerans göstermeyeceğimizi, bundan sonra genel olarak her yönden açıkça belirtiyoruz. Sporumuzda şiddet tamamen ortadan kaldırılana kadar sporcularımızın ve takım arkadaşlarımızın güvenliğinin önüne ne şampiyonluğu, ne kupayı, ne de sıfırı koymayacağız.

Geçtiğimiz yıllarda oyuncularımıza ve teknik ekibimize yönelik her türlü saldırı ve sayısız maçın ertelenmesi nedeniyle SEF’te çok fazla talihsiz olay yaşadık. Emin olun bunlar sporcularımızın ve antrenörlerimizin sağlığının riske atıldığı son zamanlar oldu.

Panathinaikos olarak kesin kararlarımızı verdik ve bundan geri adım atmayacağız. Bu nedenle bundan sonra takımımızdan birinin üzerine en ufak bir yabancı maddenin dahi düşmesine izin vermeyeceğimizi önemle beyan ediyoruz.

Artık herkesin sorumluluk alma zamanı gelmiştir. Basketboldaki şiddet olgusunu tamamen ortadan kaldırmak için Devlet, Polis ve takımlar, kendi paylarına düşeni yapmalıdırlar. 

Yıllardır şiddete karşı olduğunu ifade eden Olympiacos’un, 6 Ekim’deki maçta da bize benzer bir konukseverlik göstererek bunu pratikte kanıtlamasını bekliyoruz.

Daha azına tahammül etmeyeceğimizden emin olun!”

 

 

EUROHOOPS