Pero Antic Fenerbahçe’den çok umutlu

Pero Antic Fenerbahçe’den çok umutlu

Şu anda Kuzey Makedonya Basketbol Federasyonu Başkanı olarak görev yapan Pero Antic, Eurohoops Dome’u ziyaret ederek son teknoloji tesislerde gençlerle çalışma fırsatı yakaladı. Buna ek olarak, Eurohoops mikrofonlarının karşısına geçip Nikola Jokic’i, eski takımlarını ve daha fazlasını konuştu.

Saha içinde ter dökmeyi federasyon başkanlığından daha çok sevdiğini söyleyen Antic, aynı zamanda gençlere tavsiyeler verdi:

“Açıkçası sahada olmayı daha çok seviyorum fakat bu da oyunculara hizmet etmenin, yeni yıldızlar yaratmanın farklı bir yolu. Oyunculara daha iyi imkanlar sunup sonucu bekliyoruz.”

“Basketbol uzaktan üçlükler atmaktan veya 360 smaçlar basmaktan çok daha fazlası. Basketbol bir takım sporu. İşin finansal kısımlarına bakmayıp yalnızca basketbolu sevsinler. Gelişmek için her gün çalışmaya devam etsinler. Sıkı çalışmayla NBA’e gitmek mümkün.”

Pero Antic, NBA’i kasıp kavuran yakın arkadaşı Nikola Jokic hakkında ise şöyle konuştu:

“Jokic, 10 üzerinden 10’luk bir oyuncu. Onun hakkında daha ne söyleyebilirim ki… O bir MVP. Bence bu sezon %50 kapasitesiyle oynuyor. Eğer %100 ile oynarsa Allah bilir neler yapacak!”

Eski Fenerbahçe oyuncusu, sarı-lacivertlilerin bu sezonki performansını da değerlendirdi:

“Fener, Olympiakos, Kızılyıldız… Bunlar benim takımlarım.” diyen Antic, sezonun geri kalanında bu üç takımın ilerlemesini diliyor.

Pero Antic, Olympiakos ve Sasha Vezenkov’dan da övgüyle söz etti:

“Orada antrenör ekibi çok iyi bir takım oluşturdu. Sasha Vezenkov adeta k*çını yırtıyor. O benim adamım. Ben 2007’de Bulgaristan’dayken Vezenkov küçük bir çocuktu, ona All-Star formamı hediye etmiştim. Onun adına mutluyum. Olympiakos’un oynadığı basketbolu beğeniyorum, taraftarlar bunu hak ediyordu.”

NBA’de Atlanta Hawks formasıyla 135 maçta görev alan Antic, günümüzde Hawks formasını terleten Bogdan Bogdanovic’e de değindi:

“NBA’e gitmek zor ama Avrupalı zihniyetine sahipseniz ve oradaki yaşam tarzına uyum sağlarsanız kalıcı olmak kolay. Bogdan müthiş bir basketbolcu. Zeljko Obradovic basketbola ne kadar tutkunsa Bogdan Bogdanovic onun iki katı… Bogdan benim oda arkadaşımdı ve gece yarılarına kadar NBA maçlarını izlerdi. Bazen ona artık uyumasını söylerdim. Bogdan için en iyisini diliyorum. Sakatlıktan iyi döndü ve müthiş oynuyor.”

 

 

 

 

EUROHOOPS