”Partizan, Ligin Enerji Seviyesi En Yüksek Takımlarından Biri”

”Partizan, Ligin Enerji Seviyesi En Yüksek Takımlarından Biri”

Turkish Airlines EuroLeague normal sezonunun 31. hafta müsabakasında Partizan, bu akşam sahasında zorlu rakibi Barcelona’yı konuk edecek.

Barcelona forması giyen milli oyuncumuz Sertaç Şanlı, bu önemli karşılaşmanın öncesinde açıklamalar yaptı.

Partizan deplasmanında oynamanın zorluklarına değinen Sertaç, Play-offlara ritimli şekilde girmek istediklerini de belirtti:

“Bu maç bizim için EuroLeague playofflarından önce çok iyi bir test olacak. Böylesine zorlu maçları kazanabilmek için sahada 40 dakika boyunca mücadele etmemiz gerekiyor. Rakibimiz Partizan, ligin enerji seviyesi en yüksek takımlarından biri. Özellikle taraftarlarının önünde oynadıkları zaman sahadaki mücadele seviyeleri çok daha artıyor. Partizan taraftarları iç sahada inanılmaz bir atmosfer yaratıyorlar, salonlarındaki ortamı kelimelere dökmek güç. Çok zorlu bir atmosferin önünde sertlik seviyesi epey yüksek bir maç olacak, umarım kazanan taraf biz oluruz. Önümüzde 4 maç daha kaldı. Şu an ligi kaçıncı sırada bitireceğimizi düşünmüyoruz, sadece çıkıp kalan maçlarımızı kazanmak istiyoruz. Playofflardan önce yakaladığımız ritmi kaybetmememiz lazım, eğer ritmimizi kaybederek playofflarda işimiz çok zorlaşacaktır.”

Milli oyuncumuz Sertaç Şanlı, bu sezon EuroLeague’de çıktığı 27 maçta 6.6 sayı, 3.0 ribaund ve 1.0 asist ortalamalarıyla mücadele ediyor.

 

 

 

EUROHOOPS