Panathinaikos’un Kadro Dışı Kararı Sonrasında Yaşananlar

Panathinaikos’ta Andrew Andrews çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Panathinaikos başantrenörü Dejan Radonjic’in açıklamasına göre; Andrew Andrews, aktif olarak kullanılmasa bile kadronun bir parçası olmaya devam edecek. Yunanistan Ligi’nde en fazla yedi yabancı oyuncuya (altısı kullanılabilir) izin veriliyor. Andrews, bu yedi pozisyondan birini işgal ediyor.

Deneyimli oyuncu, Eurohoops’a gönderilen yazılı açıklamada, takımdaki durumunu ve Yunan Ligi kadrosundaki değişiklik için gerekli evrakları neden imzalamadığını açıklığa kavuşturuyor:

“Durumum hakkında uzun süre sessiz kaldım çünkü bir profesyonel olarak bunun kişisel olmadığını, bir iş olduğunu biliyorum. Ama bir erkek olarak dürüstlüğüm sorgulandığında, konuşacağım.”

Bu yaz EuroLeague’den birçok teklif aldım. Bu teklifler bana dünyanın en iyi ikinci liginde rekabet etme fırsatı sunuyordu ama ben Panathinaikos‘u tercih ettim. Bunu böyle ele aldım, takıma erken katıldım ve fırsat verildiğinde takıma katkıda bulunmak için idman sonrasında da çalışmalar yaptım.”

“Bunun bir iş olduğunu anlıyorum. Takım bana Yunan ligi belgesiyle geldiğinde, bunun EuroLeague statümü etkilemeyeceğini söylediler. Ancak, belgeyi imzalamadan önce, 12 kişilik Euroleague kadrosunun dışındaydım.”

Takım arkadaşlarıma önceden belgeyi imzalamadığımı söyledim ve bu süre zarfında benden desteklerini esirgemediler. Durumum ne olursa olsun, takım arkadaşlarımı destekliyorum çünkü hepsinin kazanmasını istiyorum. Soyunma odasındaki hiçbir ruh size farklı bir şey söylemez.

Profesyonelliğim ve iş ahlakım ortada. EL’e ait olduğuma dair desteklerini dile getiren meslektaşlarımı, ve bana güvenen hayranlarımdan gelen tüm yorumları görüyorum. Hepsine teşekkür ederim.

Andrews’un Ekim ayından bu yana oynamamasına rağmen, Panathinaikos ile hala bir sözleşmesi olduğunu ve iki tarafın henüz bir serbest bırakma formülü üzerinde anlaşmaya varmadığını belirtmek gerekir. Dwayne Bacon’ın eklenmesiyle Panathinaikos, Yunanistan Ligi kadrosunda bulunan yedi oyuncu ve Marius Grigonis dahil olmak üzere toplam sekiz yabancı oyuncuyla sözleşme imzaladı. EuroLeague kadrosunda böyle bir kısıtlama yok.