Panathinaikos, Luca Vildoza’yı Transfer Ediyor

Panathinaikos, Luca Vildoza’yı Transfer Ediyor

Ergin Ataman’lı Panathinaikos, kısa rotasyonuna önemli bir takviye gerçekleştiriyor.

By Stavros Barbarousis/ info@eurohoops.net

Ergin Ataman yönetimindeki Panathinaikos, Kostas Antetokounmpo’yu kadrosuna kattığını açıklayarak yaz döneminin ilk transferini gerçekleştirmişti. Bunun üzerine Yunan devi, bir takviyeye daha hazırlanıyor.

Eurohoops kaynaklarının doğruladığı üzere Panathinaikos, Kızılyıldız’ın Arjantinli oyun kurucusu Luca Vildoza ile 2 yıllık anlaşmaya vardı. Sağlık kontrollerinin ardından kısa süre içerisinde bu transferin resmiyet kazanması bekleniyor.

4 sezonluk Baskonia serüveninin ardından 2021 senesinde NBA yolcusu olan Luca Vildoza, kısa süreli New York Knicks ve Milwaukee Bucks maceralarının ardından geçtiğimiz sezonun ortasında Kızılyıldız ile sözleşme imzalamıştı.

Kısa süre içerisinde Sırp ekibine büyük katkı yapan Arjantinli yıldız, takımının EuroLeague’de Playoff mücadelesi vermesindeki en önemli pay sahiplerinden biri olmuştu.

Geçtiğimiz sezon toplam 29 EuroLeague müsabakasında süre bulan 27 yaşındaki Luca Vildoza, maç başına 12.6 sayı, 3.9 asist, 1.4 top çalma ve 2.5 ribaund ortalamaları ile mücadele etmişti.

 

EUROHOOPS